dolary zakopane w ogródku

Jak wyliczana jest zdolność kredytowa?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Hipotetycznie każdy konsument, jaki ma właściwą zdolność kredytową oraz jest pełnoletni, nie winien mieć kłopotu z otrzymaniem kredytu hipotecznego. Okazuje się jednakże w praktyce, iż dwie różnorodne osoby o różnym stanie cywilnym, jakie zarabiają tyle samo, niekoniecznie są tak samo traktowane poprzez bank. Gdy bierze się kredyt gotówkowy, zazwyczaj nie ma większego znaczenia stan cywilny kredytobiorcy, lecz w wypadku zobowiązań długoterminowych, natomiast takim z pewnością są kredyty mieszkaniowe, staje się to istotniejsze.

W takiej sytuacji banki podchodzą do singli bardziej sceptycznie. Okazuje się, iż chociażby, gdy singiel zarabia tyle samo, co kredytobiorcy będący małżeństwem, nie znaczy to, iż będzie miał taką samą zdolność kredytową. Każda osoba zainteresowana kredytem dla singli, winna spojrzeć na stronę internetową https://www.bancovo.pl/landing/kredyt-dla-singli/.


Zdolność kredytowa

Propozycja kredytowa banków nie różnicuje marży oraz prowizji uzależniając ich wielkość od stanu cywilnego kredytobiorcy. Nie mniej jednakże, może on znamiennie wpłynąć na wielkość liczonej zdolności kredytowej. Choć nie można tutaj określić powszechnych prawideł, gdyż obliczenia wykonywane są na podstawie osobistych danych dostarczonych poprzez kredytobiorcę/kredytobiorców. Banki jednakże wolą małżeństwa.

Są one dla nich klientami bardziej bezpiecznymi oraz pewnymi. Jest to związane z wystąpieniem potencjalnych kłopotów finansowych. Singiel tracąc pracę, traci równocześnie źródło utrzymania. W wypadku małżeństwa, kiedy jeden spośród małżonków straci pracę bądź długotrwale zachoruje, to ciężar zapłaty kredytu spadnie na drugiego współmałżonka oraz chociaż otrzymywane przychody będą zdecydowanie mniejsze, to kredytobiorcy mieli będą jeszcze jedno źródło utrzymania.


Kredyt hipoteczny dla singla

Otrzymanie kredytu hipotecznego dla singla (np. https://www.bancovo.pl/landing/kredyt-dla-singli/) może nie być proste, lecz z pewnością jest możliwe. Wydawałoby się, iż singiel kupujący mieszkanie winien mieć znacznie większą zdolność kredytową aniżeli standardowe małżeństwo, jednakże w prawdzie jest odmiennie. Pochodzi to z owego, iż singiel wg banków to osoba, jaka podchodzi do życia bardziej psychicznie oraz szybciej podejmuje decyzje np. o zmianie miejsca zamieszkania lub pracy.

Nie przywiązuje się do miejsca oraz osób, jest mniej przewidywalny oraz może łatwiej rozpocząć decyzje o emigracji za chlebem. Singiel z reguły ma wyższe koszty życia, gdyż spełnia własne pragnienia, ponieważ nie ma całej rodziny na utrzymaniu. Singiel jest zatem widziany jako mniej stabilny ewentualny kredytobiorca aniżeli małżonkowie, jednakże nie znaczy to, iż nie może uzyskać kredytu hipotecznego.

Do owej chwili single mogli skorzystać z dofinansowania jakim był rządowy program Mieszkanie dla Młodych. Teraz nie jest żadna pomoc w zakupie nieruchomości dla osób samotnych. W związku z tymże, niestety sytuacja kredytobiorców singli nie jest dobra. Nie dla każdego banku wysokie przychody będą odpowiednim atutem, natomiast ponadto taka osoba nie ma szansy uzyskania specjalnego finansowania.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *