klocki

Magnetyczne klocki – kreatywna zabawa przestrzenna

Artykuł zaktualizowany 15 marca 2021


Współcześni producenci zabawek sięgają po różne rozwiązania, aby zapewnić najmłodszym rozrywkę i rozwój na najwyższym poziomie. Jednym z takich nowoczesnych pomysłów są magnetyczne klocki, które można ze sobą łączyć. Stworzone w ten sposób konstrukcje są stosunkowo trwałe, dzięki czemu można bawić się nimi nawet w podróży lub w piaskownicy. Najciekawszym i najważniejszym dla rozwoju dziecka jest jednak możliwość rozwoju kreatywnych i manualnych zdolności. Zestawy klocków pozwalają na wykonywanie wielu różnych kombinacji. 


Czym są magnetyczne klocki?

Magnetyczne klocki mogą być drewniane lub plastikowe – każdy element wyposażony jest w magnes, który umożliwia przymocowanie ich do siebie nawzajem lub do pewnej określonej podstawy. Tak jest np. w przypadku zabawki Proteon Vulkram od firmy GEOMAG, która posiada metalową kulę, wokół której układa się klocki. Taki zestaw zawiera aż 103 elementy, a do zabudowania kuli wystarczy 26. To sprawia, że jeden produkt daje dziecku nieograniczone możliwości tworzenia postaci.

Prostszą wersją magnetycznych klocków są zestawy złożone z kilkunastu kolorowych sześcianów, które posiadają magnes w środku, dzięki czemu łączą się z każdą dowolną kostką. Aby urozmaicić i uatrakcyjnić zabawę, komplety sześcianów mogą zawierać klipsy do dekoracji, które nadają wykreowanym postaciom bardziej rzeczywistego charakteru.

Dlaczego warto kupić dziecku magnetyczne klocki?

Klocki wykorzystujące właściwości magnesu pozwalają na tworzenie trwałych konstrukcji, przynoszących dziecku wiele satysfakcji. Nie trzeba ich burzyć w celu posprzątania po zabawie – robota lub dinozaura można przechować „na jutro”. Jednocześnie mechanizm jest bardzo prosty i bezpieczny – są to tylko magnesy. Bawienie się magnetycznymi klockami jest okazją do rozwoju zdolności malucha. Przestrzenne układanki rozwijają wyobraźnię, zdolności manualne, zachęcają do realizacji zadań i przynoszą radość z działania. Budowanie własnych form poprawia pamięć, koncentrację i wiarę we własne umiejętności.

Proste zestawy składające się z sześcianów są idealne dla najmłodszych miłośników klocków – wieku od 1,5 do 3 roku życia. Nieco bardziej złożone – dla przedszkolaków. Dzieci uczęszczające do szkół podstawowych zainteresują się wieloczęściowymi kompletami, których elementy mają nieregularne, zróżnicowane kształty. Magnetyczne klocki to kolorowa rozrywka 3D, która łączy przyjemne z pożytecznym. Pozwala na budowanie robotów, kosmitów, księżniczek i zwierzątek – są idealne dla dziewczynek i chłopców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *