kampania społeczna łyso ci

Łysiejesz? Nie wstydź się – są na to sposoby.

Artykuł zaktualizowany 19 listopada 2019


Mężczyźni z wiekiem z coraz większa obawą spoglądają w lustro. Najpierw pojawiają się zakola. Później włosów robi się coraz mniej. Przyjmuje się, że odsetek łysych wynosi niemal 40%. Wydawałoby się, że łysienie jako naturalny (zazwyczaj) proces nie powinien wpływać negatywnie na samopoczucie panów, jednak jest zupełnie inaczej. O tym problemie mówi się jednak rzadko, ponieważ zbytnie przejmowanie się takimi wyglądem ciągle uznawane jest za “niemęskie”.

Tymczasem problemy związane z łysieniem i brak akceptacji społecznej do walki z nim w skrajnych przypadkach prowadzą nawet do depresji. Ten problem porusza kampania społeczna “Łyso Ci? Nie kombinuj!”


Społeczeństwo stawia przed nami wiele oczekiwań. Dyktuje nam, jak mamy się zachowywać, co mówić, czym się interesować i jak wyglądać. Nie każdy chce lub potrafi wpasować się w aktualnie panujące oczekiwania. Problem ten dotyczy także mężczyzn – ogólnie przyjęty model “prawdziwego” mężczyzny nie pozwala na wątpliwości dotyczące swojego wyglądu. Mężczyzna ma być męski i dbać o swój wygląd, ale pod żadnym pozorem nie powinien przesadzać – w końcu kompleksy z powodu swojego wyglądu są “takie niemęskie”!

Nie ulega wątpliwości, że w związku z takim podejściem metody na walkę z łysieniem pozostają powszechnie nieznane – w końcu “to nie jest problem”. Tymczasem metod takich jest naprawdę sporo, w dodatku bardzo różnych. Poniżej przedstawiamy trzy pomysły. Więcej szczegółów oraz metod znajdziesz na stronie akcji – www.niekombinuj.pl. Należy jednak pamiętać, że każde działanie trzeba zacząć od diagnostyki u dermatologa lub trychologa. 


Mezoterapia igłowa

Brzmi dość niepokojąco, prawda? Jednak to najskuteczniejsza znana obecnie metoda, powstrzymująca wypadanie włosów. Jeżeli więc ciągle walczysz, ale włosy nie straciłeś włosów całkowicie – do dzieła! Mezoterapia polega na wkuwaniu bardzo cienką igłą w skórę głowy specjalnego preparatu witaminowego. Zabieg taki, prowadzony kilkukrotnie, powoduje znaczne zmniejszenie wypadania włosów, szybszy porost oraz solidne wzmocnienie. 


Przeszczep włosów

Na koniec metoda, która często przychodzi do głowy jako pierwsza, a może i jedyna. Przeszczep włosów. Wiemy już, że jest sporo alternatyw dla takiego rozwiązania, ale często także ono będzie dobrym wyjściem. Przeszczep sprawia, że problem łysiny lub rzadkich włosów znika całkowicie, dzięki niemu można także całkowicie zmienić linię włosów. Jeżeli komuś nie odpowiada wygląd zgolonej przy skórze głowy, a marzy mu się gęsta i długa czupryna – to jest właściwe rozwiązanie. Nie będziemy tu przytaczać całej, dość skomplikowanej procedury. Warto jedynie nadmienić, że obecnie taki zabieg nie jest tak uciążliwy jak kiedyś. Mieszki włosów pobiera się z potylicy, następnie umieszcza w naturalnej linii włosów.

Zabieg wykonywany jest ze znieczuleniem, ranki w miejscu pobrania nikną w ciągu kilku dni, a nowe włosy “zagnieżdżają się” w docelowym miejscu w ciągu kilkunastu dni. Pełen efekt widoczny jest po kilku miesiącach. Należy jednak pamiętać, że przeszczep nie rozwiązuje przyczyny problemu łysienia, dlatego niezwykle ważna jest konsultacja z lekarzem.


Mikropigmentacja skóry głowy

Ten zabieg może wydawać się nietypowy, ale niewątpliwie jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którym zależy na ilości włosów, a nie na ich długości. Świetnie nadaje się dla osób, które straciły już wszystkie włosy, ale sprawdzi się także w sytuacji, kiedy trochę ich jeszcze zostało. Mikropigmentacja to… tatuaż. Tak, tak. Proponujemy wytatuowanie sobie głowy. Ale spokojnie – to nie taki zwykły tatuaż. Mówiąc językiem zbliżonym do specjalistycznego – to zabieg wprowadzenia barwnika w najgłębszą warstwę naskórka w celu stworzenia niemal idealnej imitacji mieszków włosowych. W ten sposób problem łysienia znika na zawsze, a osoba po zabiegu wygląda jakby regularnie goliła się przy skórze.

Metoda taka wymaga wykonania kilku tysięcy wkłuć, warto także dla najlepszego efektu powtórzyć zabieg raz na kilka lat. W zamian jednak dostajemy spokój i estetyczny wygląd – może i trudno w to uwierzyć, ale po zabiegu nikt nie domyśli się, że kiedykolwiek mieliście problem z włosami. Mikropigmentacją zajmują się linergiści. 

To tylko kilka metod radzenia sobie z problemem łysienia. Więcej sposobów (oraz bardziej szczegółowe opisy tych wspomnianych) dostępnych jest na stronie www.niekombinuj.pl. Celem kampanii, której głównym sponsorem jest portal beautyvod.pl, oferujący między innymi szkolenia z zakresu pomocy osobom łysym i łysiejącym, jest nagłośnienie problemu braku wsparcia podczas walki z łysieniem. jest nagłośnienie problemu braku wsparcia podczas walki z łysieniem. Nie warto więc kombinować, skoro wybór sprawdzonych rozwiązań jest tak duży. Po co stosować wątpliwe, domowe sposoby – specjaliści zajmą się Twoją łysiną, a docelowo przede wszystkim – złym samopoczuciem. 


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *