łózko z szufladami

Łóżko młodzieżowe z szufladami

Artykuł zaktualizowany 28 czerwca 2024

Łóżko to w pokoju nastolatka najważniejszy mebel, wokół którego koncentruje się życie. Służy nie tylko do spania, ale też do nauki, rozrywki, jedzenia, czytania czy spotkań towarzyskich. Ne względu na zwykle niewielki metraż najczęściej rodzice wybierają dla swoich pociech łóżka o szerokości 90-120 cm. Dlatego dużym powodzeniem cieszą się łóżka młodzieżowe z szufladami, gdzie można nie tylko spać, ale też przechowywać pościel, ubrania, gry i sprzęt sportowy. W jakich łóżkach z szufladami możemy wybierać?

Wybór łóżka młodzieżowego musi być przemyślany, ale decyzja w tej sprawie powinna być podejmowana w porozumieniu z zainteresowanym. Nowy mebel do pokoju dziecka ma wyróżniać się funkcjonalnością, ale również podobać się nastolatkowi. Łóżka z szufladami zapewniają nie tylko miejsce do spania, ale też do przechowywania różnych przedmiotów, co w niedużych sypialniach jest dużą zaletą.

Łóżko młodzieżowe piętrowe z szufladami

Na rynku znajdziemy dziesiątki modeli łóżek z szufladami. Najczęściej szuflad jest od jednej do czterech. Rzadziej spotyka się łóżka z większą ich liczbą. Niekiedy, aby zwiększyć ilość miejsca na przechowywanie, meble są wyższe od standardowych modeli. Dobrze dobrany mebel z szufladami lub półkami czy też pojemnikiem wyposażony w materac termoplastyczny jest praktycznym i wygodnym rozwiązaniem.

W związku z bogatą ofertą handlową należy przed zakupem przeanalizować kilka podstawowych kryteriów pomocnych w wyborze odpowiedniego mebla. Przede wszystkim powinniśmy zmierzyć wielkość pomieszczenia, aby wybrać łóżko odpowiednich wymiarów, które nie będzie dominować w przestrzeni pokoju. Weź pod uwagę wiek dziecka i jego potrzeby, aby dostosować do nich rodzaj łóżka i ilość szuflad do przechowywania.

Łóżka młodzieżowe powinny mieć co najmniej 200×90 cm. To minimalna wielkość, która pozwala na sen w komfortowych warunkach. Taki model łóżka powinien posłużyć co najmniej do końca szkoły podstawowej. Jeżeli pokój jest większy, można zdecydować się na łóżko o wymiarach 200×120, które sprawdzi się również dla starszej młodzieży. Warto pamiętać, że nastolatkowie szybko rosną. Większe łóżko nie tylko zapewni wygodę, ale również wystarczy na dłuższy czas.

Jeżeli nasza młodzież jest bardziej wymagająca i ceni komfort, można zdecydować się na łóżko o wymiarach 200×140 cm. Im szersze, tym większa wygoda. Duże łóżko pozwoli też przenocować gości, przyjaciół czy rodzinę, zapewnia większy pojemnik do przechowywania pościeli czy innych drobiazgów. Wybierz łóżko, które pasuje do ogólnej estetyki pokoju i preferencji dziecka.

Gdy masz już tę całą wiedzę, określ przedział cenowy i poszukaj opcji, które mieszczą się w ramach budżetu, nie rezygnując z jakości. Dla rodzeństwa lub gdy potrzebne jest dodatkowe miejsce do spania, idealne są łóżka piętrowe z szufladami, zwykle wyposażone w szuflady pod dolnym łóżkiem.

Łóżko młodzieżowe z szufladami jakie wybrać

W sklepach stacjonarnych oraz internetowych dostępne są piętrowe łóżka młodzieżowe w różnych stylach, co pozwala na wpasowanie ich w styl sypialni. W ofercie znajdziesz klasyczne warianty w prostej formie oraz bardziej dekoracyjne, np. z zaokrąglonymi barierkami. Handlowcy proponują także nowoczesne łóżka piętrowe, m.in. o okrągłej, bardziej zabudowanej konstrukcji, ze schodkami na górny poziom zamiast tradycyjnej drabinki.

Sklepy oferują praktyczne rozwiązanie również dla pojedynczego użytkownika, zapewniając zarówno miejsce do spania, jak i przechowywania w szufladach. Do rozważenia jest łóżko z szufladą z funkcją spania – to innowacyjne rozwiązanie, które wykorzystuje przestrzeń szuflady jako dodatkowe miejsce do spania dla rodzeństwa lub przyjaciół.

Pod łóżkiem może znajdować się pojemna szafa na przechowanie rzeczy dziecka, wyposażona w półki, drążek na wieszaki lub szuflady. Pod łóżkiem jest często zaprojektowane biurko z szufladami, idealne do odrabiania zadań. Łóżka piętrowe z biurkiem to modele dedykowane dla jednej pociechy. Dzięki kompaktowym wymiarom nie zajmą zbyt wiele miejsca, tworząc kącik do nauki. Niektóre modele mają biurka narożne, gdzie można dodatkowo ustawić monitor.

Łóżko młodzieżowe rozkładane z szufladami

Łóżka rozkładane młodzieżowe to niezwykle praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które zapewnia młodym ludziom wygodne miejsce do spania oraz dodatkową przestrzeń w pokoju. Nowoczesne meble rozkładane są nie tylko praktyczne, ale również atrakcyjne wizualnie, np. białe łóżka idealne do stylu skandynawskiego. Dzięki takiemu rozwiązaniu zapewniasz dodatkowe miejsce na przechowywanie pościeli i optymalizujesz przestrzeń.

Interesujący jest model łóżka rozkładanego z szufladą, w której znajduje się materac, przez co mebel jest w praktyce dwuosobowy. Rozwiązanie zapewnia dodatkowe miejsce do spania, idealne na przyjęcia lub noclegi gości. Do wyboru są również łóżka młodzieżowe z zagłówkiem lub wezgłowiem, które zapewniają dodatkowe wsparcie podczas czytania przed snem lub miejsce do nauki.

Łóżko dla nastolatka z szufladami o czym pamiętać

Wybór ilości szuflad i miejsca do przechowywania nie powinien przesłonić ci najważniejszej funkcji łóżka. Jest to przecież mebel, który powinien zagwarantować nastolatkowi spokojny sen i wypoczynek, co dla dorastającej osoby jest wyjątkowo ważne. Dla dziecka koniecznie zakup materac termoplastyczny. Jeśli masz w domu alergika, możesz kupić łóżko z materacem z bezpiecznej pianki wysokoelastycznej.

Materace lateksowe są trwałe i sprawdzą się przez długie lata, a sprężynowe, choć względnie tanie, nie są najlepszym rozwiązaniem dla osoby dbającej o zdrowie pleców.

Dodaj komentarz