opaska fitness lamax

Lamax BFit Pro – test opaski fitness dla sportowców

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Każda osoba, która prowadzi zdrowy tryb życia uważnie monitoruje wszystkie zamiany zachodzące w jej ciele oraz bardzo dużą uwagę zwraca na swoje osiągi. Urządzenia takie jak opaska sportowa, która potrafi mierzyć najbardziej potrzebne wartości przy uprawianiu sportu to bardzo przydatny gadżet. Jednym z takich asystentów jest LAMAX BFit Pro.

Opaska fitness LAMAX BFit to budżetowa propozycja dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Urządzenie czeskiego producenta w swojej małej obudowie skrywa wiele ciekawych opcji, które pomogą poprawić osobiste rekordy.


Funkcjonalna opaska dla sportowców

LAMAX BFit Pro została wyposażona w dwie gumowe opaski w kolorze czarnym oraz czerwonym. Główny korpus, czyli całe urządzenie wkładamy do opaski o kolorze, który nas interesuje. Samo urządzenie nie jest duże, a wykonane zostało z plastiku. Niestety, na ekranie nie znalazło się szkło, a szkoda. Na korpusie nie znajdziemy żadnych przycisków fizycznych, a jedynie dotykowy znajdujący się pod ekranem oraz pulsomierz.

Producent nie umieścił tutaj również żadnego portu do ładowania urządzenia. Opaski tego typu charakteryzują się przecież portem microUSB po boku urządzenia, jednak w przypadku LAMAX BFit Pro znajdziemy inne rozwiązanie. Mamy tutaj pełnowymiarowe USB, którym możemy podłączyć urządzenie do kości zasilania bądź komputera. Wystaje ono z górnej części korpusu i przy zakładaniu gumowej opaski chowa się w wyznaczone miejsce.

opaski lamax bfit

 

 


Jakość i wyjątkowa wygoda użytkowania

Sama jakość, zarówno opasek jak i korpusu oceniam na dobrą. Guma na opaskach jest wytrzymała, a zamontowana przy nich sprzączka została wykonana z aluminium. Ze względów bezpieczeństwa gumowa szlufka posiada zaczep, który ma zapobiec spadnięciu opaski z ręki. Podczas testów nie zdarzyło mi się, aby chociaż na moment całe połączenie się obluzowało, a urządzenie mogłoby się odczepić i spaść – nawet podczas bardziej agresywnych ruchów ręką.

Całość waży 22 gramy i posiada certyfikat IP67, co oznacza, że opaska pod wodą może przebywać przez 30 minut zanurzona na poziomie, maksymalnie, jednego metra.


Funkcjonalność i mnogość opcji

LAMAX BFit Pro oferuje nam szereg funkcji, które z pewnością przyczynią się do naszego sportowego życia i stale w nim zagoszczą. Do aktywacji ekranu możemy “podejść” z dwóch stron – włącza się on po przesunięciu palcem po ekranie z góry na dół lub przy ruchu nadgarstka.

Zainstalowany tutaj panel LED na ekranie głównym pokazuje nam godzinę, naładowanie baterii oraz datę. Producent dał użytkownikowi jednak możliwość zmiany animacji ekranu startowego. W momencie, gdy klikniemy w stronę główną aktywujemy pulsomierz, a po ponownych kliknięciach mamy dostępny do takich danych jak krokomierz, ile kalorii zostało spalonych w ciągu dnia oraz przebyty dystans.

W zakładce “more”, do której wejdziemy po przesunięciu ekranu w dół będąc na ekranie startowym będziemy mogli sprawdzić alarmy ustawione wcześniej na dedykowanej aplikacji, aktywować tryb nocny, stoper czy wykonać zdjęcie we wcześniej wspomnianej apce. Opaska LAMAX BFit Pro daje również możliwość sprawdzenia ile godzin spaliśmy oraz to jak będzie wyglądała pogoda w danym dniu oraz w dwóch następnych.

opakowanie lamax bfit

 

Dzięki aplikacji użytkownik może podłączyć kilka popularnych aplikacji oraz SMS, a opaska będzie wyświetlała na swoim ekranie pięć ostatnich powiadomień. Dodatkowo istnieje możliwość ustawienia powiadomień z kalendarza czy poczty e-mail.

To nie wszystko, bo opaska LAMAX pozwala sterować odtwarzaczem muzycznym. Niestety, obsługiwane są tylko te systemowe oraz Muzyka Google. Spotify czy Tidal nie znalazło się na tej liście. Jeśli dopadnie was stres, to dzięki opcji zainstalowanej na opasce i podążaniu za instrukcjami uda wam się uspokoić.


Monitoruj swoją aktywność

Najważniejszym aspektem urządzeń typu opaski LAMAX BFit Pro jest oczywiście monitorowanie wszelkich aktywności sportowych, a w przypadku produktu czeskiej firmy jest ich naprawdę sporo. Podstawowymi opcjami znajdującymi się w urządzeniu jest bieganie oraz bieganie na bieżni, jazda na zwykłym rowerze oraz stacjonarnym, koszykówka, piłka nożna, badminton, fitness, joga, tenis czy taniec. Z racji tego, że opaska posiada ograniczone zasoby pamięci na ekranie nie wyświetlają się wszystkie, jednak z poziomu dedykowanej aplikacji możemy je zamieniać.

Niestety, LAMAX BFit Pro nie posiada nadajnika GPS, dlatego też nie jest w stanie śledzić naszej trasy podczas biegu bądź jazdy na rowerze.

pudełko lamax bfit

Dedykowana aplikacja nie jest najmocniejszą stroną opaski LAMAX BFit Pro. Najbardziej rozchodzi się o jej tłumaczenie na język polski, które po prostu nie jest zbyt dobre. Co prawda posiada wiele funkcji, jednak nie czułem się swobodnie, gdy się po niej poruszałem. Dodatkowo bardzo często zdarzało się tak, że aplikacja rozłączała telefon z opaską bez żadnych przyczyn.

LAMAX BFit Pro to bardzo udane urządzenie, które znakomicie sprawdzi się podczas aktywności fizycznych. Mimo, że nie posiada modułu GPS to potrafi zaoferować naprawdę wiele – przede wszystkim różnorodność dyscyplin sportowych. Do plusów należy dopisać możliwość podłączenia wielu aplikacji, które mogą wyświetlać powiadomienia na ekranie opaski. Opaska wywarła na mnie pozytywne wrażenie.


 

One thought on “Lamax BFit Pro – test opaski fitness dla sportowców

  1. No póki co to ta aplikacja to ma słabe tłumaczenie na nasz język 😉 ale od strony zastosowań i funkcji jakie ma pełnić tutaj działa bardzo fajnie. Bateria wystarcza mi zdecydowanie dłużej niż podał producent,

Dodaj komentarz