modna kurtka skórzana

Jaką kurtkę motocyklową wybrać?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


O tym, że moda niejedno ma imię, przekonać mogliśmy się już wielokrotnie. Świat ubrań i kreacji to nie tylko Paryż i Mediolan. Można spojrzeć na niego również przez pryzmat subkultur i grup społecznych, które okazały się na tyle mocne i wpływowe, że swoją tożsamość pragnęły manifestować również przez ubiór.

Jednym z takich symboli są kurtki motocyklowe, które od wielu lat stanowią nieodłączny element garderoby każdego prawdziwego motocyklisty.


Kurtka motocyklowa – styl i funkcjonalność 

Dzisiaj kurtki motocyklowe zadomowiły się już na stałe w świadomości społeczeństwa i uznawane są nie tylko za symbol, ale również za niemalże obowiązkowy punkt stroju każdej osoby siedzącej na dwukołowcu większej mocy. Ciężko na jezdni spotkać motocyklistę, który nie miałby na sobie specjalnej kurtki, która oczywiście nie tylko podkreśla wygląd i manifestuje przynależność do pewnej grupy, ale także chroni go przed zimnem i wiatrem, a nawet czasami posiada specjalną wzmocnioną konstrukcje, która ma za zadanie zmniejszyć obrażenie w przypadku niefortunnego upadku.


Ten artykuł może Ciebie zainteresować – 10 wiosennych stylizacji do pracy


Jakie są rodzaje kurtek motocyklowych?

Na rynku obecnie znajdują się setki rodzajów kurtek motocyklowych, dlatego wszyscy zainteresowani mają ogromny wybór i dowolność zarówno w kreowaniu swojego wizerunku, jak i dobieraniu ubioru pod względem funkcjonalności. W pierwszym przypadku producenci jak przystało na firmy zajmujące się dystrybucją odzieży dla tak wyrazistej grupy, jaką są motocykliści, dają im wybór różnych fasonów kurtek, ale przede wszystkim grafik, logówek oraz innego rodzaju zdobień.

Jeśli chodzi o parametry bardziej techniczne, to jak zostało napisane powyżej, kurtki motocyklowe muszą chronić przed zimnem i wiatrem, ponieważ są pierwszą i właściwie jedyną warstwą izolującą ciało kierowcy od otoczenia, a jak nie trudno się domyślić warunki na drodze bywają różne.

Dodatkowo kurtki motocyklowe mogą także być wyposażone w specjalne elementy odblaskowe, które zapewniają lepszą widoczność na jezdni i zwiększają bezpieczeństwo motocyklistów, jak i reszty kierowców. Dodatkowo niektóre z nich posiadają system specjalnych zamków i wywietrzników, które z kolei pozwalają na odpowiednią wentylację podczas cieplejszych dni.  

Kurtki motocyklowe to bez wątpienia szeroka kategoria produktów, jednak należy pamiętać, że wybór odpowiedniej powinien być podyktowany nie tylko potrzebami, ale także własnymi preferencjami, ponieważ przecież przede wszystkim osoba nosząca powinna w niej czuć się dobrze i pewnie.


 

One thought on “Jaką kurtkę motocyklową wybrać?

Dodaj komentarz