wiklinowa torebka

Wiklinowe torebki – czy znowu są w modzie?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Wiosna to idealny moment, by zastanowić się nad kupnem nowych dodatków do swojej garderoby. Jednym z nich mogą być wiklinowe torebki. Charakteryzuje je funkcjonalność, tak naprawdę mnogość zastosowań, a do tego estetyka, jakiej pozazdrościłyby jej nawet ekskluzywne wyroby.

Co więcej, wiklinowe torebki dostępne są w różnych kształtach, pojemnościach i kolorach, dlatego jako dodatek do codziennej garderoby lub elegancki kosz na zakupy, sprawdzają się równie dobrze.


Czym jest wikliniarstwo?

Wikliniarstwo praktykowano już w starożytności, a wiklina od jakiegoś czasu ponownie gości na salonach. Wytwarza się z niej nie tylko meble i dekoracje, ale właśnie kosze czy torebki. Surowiec, który jest naturalny i nietoksyczny, wpisuje się w dzisiejszą potrzebę łączenia ekologii z modą. Estetyka, jaką prezentuje wiklinowa torebka, jest nieporównywalna do żadnej innej. Takie wykonanie przywodzi na myśl letnie wojaże, dlatego wiosną od razu robi się radośniej z wiklinową torebką u boku.


Kiedy warto wykorzystać wiklinowe torebki?

Na co dzień, na specjalne okazje. Podczas pikniku, na zakupy czy na rower. Wiklinowe torebki oferują takie zastosowanie, jakie znajdą dla nich ich właściciele. Można liczyć na trwałość produktu, ponieważ wiklina nie traci swoich właściwości nawet użytkowana kolejnym sezonem. Nie wychodzi również z mody. Jeśli jednak zmieniają się trendy w kolorystyce czy wzornictwie, z powodzeniem można pokusić się o zmianę materiału, którym wewnątrz wykładane są wiklinowe torebki. Możliwość zdjęcia pozwala również na bezproblemowe utrzymanie w czystości. Pranie nie powoduje odbarwiania i ścierania się wzorów, a odświeżony materiał sprawia, że wiklinowy koszyk prezentuje się niczym nowy.

Jeśli zależy nam na tym, by taki kosz lub torebka łączyły ze sobą funkcjonalność, jakość i estetykę, warto wybrać spośród sprawdzonych ofert polskich producentów. Taką ofertę prezentuje sklep www.vikla.pl. Najlepsze materiały, produkty posiadające atesty Krajowej Komisji Artystyczno-Etnograficznej i zastosowanie ekologicznych, przyjaznych środowisku surowców.


 

Dodaj komentarz