modny pasek do spodni

Pasek do spodni – jak wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Podobno świata się nie zmieni, ale pasek można. Takie hasło reklamowe przyświecało jednemu z zakładów kaletniczych. Skórzane paski męskie do spodni od lat cieszą się uznaniem wśród ludzi, głównie ze względu na jakość i wytrzymałość.

Niemniej, nie zapominamy, że na rynku mamy też paski wykonane z innych materiałów. Te też bywają niczego sobie.


Eleganckie skórzane paski męskie – gdzie kupować?

Chyba już nikt się nie łudzi, że artefakty opisywane na sklepowych metkach jako „skórzane paski męskie” nie zawsze mają cokolwiek wspólnego ze skórą. Niestety zalewa nas wiele podróbek i wątpliwej jakości odpowiedników. Prawdziwe skórzane paski męskie najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach on-line lub stacjonarnych, lub w zakładach, które stricte zajmują się wyrobem takowych. Zwracajmy uwagę na… zapach. Dziwne? A jednak. Skóra pachnie. I to powinien być pierwszy element, który dostrzegamy.


Tłoczenia i grawery – tak czy nie?

I tak i nie. Jeżeli pasek ma już na sobie wykonane tłoczenia, to po nich łatwo możesz ocenić jakość użytego do produkcji materiału. Jeżeli masz do czynienia z wysokiej jakości skórzanym paskiem męskim, to będą one wykonane starannie i wyraźnie. Jeżeli coś budzi Twoje wątpliwości – odpuść zakup. Możesz też ozdobić wybrany przez siebie pasek swoimi inicjałami lub hasłem czy motywem, kiedy dajesz go w prezencie – poproś o wykonanie testu, wtedy ocenisz jakość grawera.


Obszycia i wykończenie

Eleganckie skórzane paski męskie mogą być jednolite lub posiadać dekoracje w postaci zdobień i przeszyć. Zwróć koniecznie uwagę na ich wykonanie. Nitki nie powinny nigdzie wystawać, powinny być ładnie i równo docięte, schowane. Takie dekoracje nie mogą obniżać użyteczności i jakości paska. Pamiętaj też, że skóra ma niejednolitą fakturę i kolorystycznie może się gdzieniegdzie różnić, ale nie jest to wadą.


Klamra w pasku – czy jest najważniejsza?

Kiedy kupujesz zegarek – patrzysz na tarczę. Kiedy kupujesz pasek, patrz na klamrę. Ona jest pierwszym elementem, który widać w okolicy bioder. Może przyciągnąć uwagę swoją oryginalnością lub zniechęcić banalnością. Skórzane paski zazwyczaj mają klamry metalowe. Wszelkie zdobienia zależą od producenta – mogą być, ale nie muszą. Ważne, by klamra była solidnie wykonana i pasowała do przyszłych stylizacji.


Sposób zapięcia

Klasyczne zapięcie skórzanego paska męskiego zna każdy. Ale na rynku pojawia się coraz więcej nowości, które czasem mogą utrudniać życie. Wszelkie zapięcia przesuwne czy wiązane może i są ładne, ale nie zawsze praktyczne. Podczas zakupu trzeba kierować się użytecznością i swoimi preferencjami – postawienie na klasykę zawsze się sprawdza, nawet kiedy kupujemy ten dodatek komuś na prezent.


Kolor też ma znaczenie

Mówi się, że faceci rozróżniają tylko 3 kolory. No nieprawda. Raczej czarny i brązowy też potrafią odróżnić… Praktycznie jest postawić na elegancki skórzany pasek męski w kolorze BRĄZOWYM. Tak, to ten jest bardziej praktyczny. Gdzieś w kulturze utarło się błędne przekonanie, jakoby czarne dodatki były najlepsze. Okazuje się jednak, że są one dość trudne do ogrania w stylizacji i nie do każdego koloru stroju pasują. Brąz jest bardziej neutralny i naturalny.


Czy tylko kobiety martwią się rozmiarem?

Panowie, pamiętajcie, że paski mają swoje rozmiary. Mówimy tu o długości. Są 90 centymetrowe, ale też 140 centymetrowe. Po co ci za krótki skórzany pasek męski, skoro się nim nie obejmiesz? Po co ci model za długi, skoro będzie wisieć śledziem zza szlufki? Zmierz obwód swoich bioder i oceń, który będzie optymalny.


Okazja czyni zakupoholika

Nie daj się skusić na okazje, że tanio, że kup jeden, drugi gratis, że wyprzedajemy końcówki kolekcji. Zawsze kieruj się przede wszystkim potrzebami i jakością. Nie ma co w ferworze zakupów kupować bubla, który powisi chwilę w szafie, a potem trafi do kosza. Równie bez sensu jest kupowanie modelu, który będzie użyty tylko raz. Dlatego powtarzamy: eleganckie skórzane paski męskie warto traktować jako inwestycję i szanować je, by służyły długo.

Jak już wiesz, na co zwracać uwagę podczas zakupów, to śmiało idź do sklepu by nabyć nowy pasek. Teraz już nie popełnisz błędu i jesteśmy pewni, że wybierzesz dobrze.


 

Dodaj komentarz