karta pamieci

Karta pamięci do smartfona 512 GB. Czy tyle wystarczy?

Artykuł zaktualizowany 10 grudnia 2022

Jeśli ktoś intensywnie korzysta ze swojego smartfona i chce w pełni doceniać jego możliwości, z pewnością powinien zainteresować się zakupem dodatkowej karty pamięci do smartfona o pojemności 512 GB. Po co aż tak duża? 

Czy pojemność jest najważniejsza?

I tak, i nie, bowiem wiele zależy od indywidualnych preferencji, sposobu użytkowania smartfona, a nawet zainteresowań. Jeśli ktoś uwielbia robić zdjęcia i robi je codziennie w ogromnych ilościach, pojemność 512 GB nie będzie w żadnej mierze przesadą. Miłośnik kina? Posiadacze nowoczesnych smartfonów z dużymi ekranami o wysokiej rozdzielczości, płynności wyświetlanego obrazu, z systemem HDR itp. będą chcieli docenić i wykorzystać tą zaletę oglądając filmy w wysokiej rozdzielczości. Filmy 4K a nawet 8K zajmują mnóstwo miejsca, więc karta pamięci microSD powinna pomieścić ich co najmniej kilka. Pojemność 512 GB jest na to gwarancją. 

Pamiętajmy jednak, że wybierając pojemną kartę pamięci microSD warto zwracać uwagę również na inne parametry tj. prędkości odczytu oraz zapisu danych. Przykładowo model Samsung EVO Plus, dostępny w wersjach o pojemności od 64 do nawet 512 GB, zapewnia zarówno imponującą pojemność, jak i wydajność z najwyższej półki. Szybkość transferu danych w odczycie dochodzi do 130 MB/s, co daje użytkownikowi gwarancję na sprawny i bezproblemowy dostęp do danych nawet po zapełnieniu znacznej części karty pamięci. W przypadku kart pamięci niektórych nieznanych producentów może to nie być takie oczywiste! 

Dla tych, którzy oczekują topowych możliwości bez żadnych kompromisów, marka Samsung przygotowała model PRO Plus. Model ten przypadnie do gustu nie tylko wymagającym użytkownikom smartfonów, którzy chcą wykorzystać każdy megabajt i każdy megaherc, jaki oferuje ich sprzęt, ale również graczom, którzy oczekują najwyższej wydajności w każdych warunkach. Karta dostępna jest w wersji o pojemności 128, 256 oraz 512 GB dla najbardziej wymagających, którzy nie chcą zastanawiać się, którą grę zainstalować, a którą usunąć. Co więcej, karta PRO Plus oferuje fantastyczne osiągi i wysokie transfery danych. W odczycie jest to nawet 160 MB/s, a podczas zapisu możemy liczyć na prędkość dochodzącą nawet do 130 MB/s. 

Artykuł powstał przy współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.

Dodaj komentarz