kamera bezpieczeństwa monitoruje teren wokół domu

Jak zabezpieczyć dom przez włamaniem?

Artykuł zaktualizowany 12 maja 2021


Ochrona mienia to bardzo poważny aspekt, o którym każdy z nas musi pamiętać. Chociaż często ubolewamy, że w Polsce prawo nie pozwala na korzystanie z broni palnej w sytuacji zagrożenia i nie możemy bronić się tak, jak w Stanach Zjednoczonych. Zatem jakie narzędzia są nam potrzebne, by ochrona domu była wydajna i efektywna? Musimy w końcu pamiętać o tym, że nie możemy zrobić napastnikowi i złodziejowi krzywdy, więc różnego rodzaju pułapki odpadają z góry.


Pozostają nam zaawansowane alarmy, systemy monitoringu, czujniki i sygnalizatory. Oprócz tego warto zainwestować w wzmocnienie drzwi i rolety lub kraty do okien. Jak to wszystko wykorzystać i połączyć, by mieć pewność, że podczas nieobecności dom jest bezpieczny? Rozważmy wszystkie propozycje i stwórzmy swój azyl, który z technicznego punktu widzenia będzie jak forteca. Pamiętaj jednak, że nie musisz przepłacać, ponieważ ochrona domu nie musi być kosztowna, gdy wiesz, co musisz kupić.

Alarm, czujniki i monitoring

Podstawą wszystkich nieruchomości i posesji są systemy alarmowe. Składają się one z czujników i centrali alarmowych. Jak wygląda z ich pomocą ochrona domu? Gdy uzbroimy alarm i czujnik wykryje ruch, w ciągu kilku sekund zacznie hałasować. Bardziej zaawansowane urządzenia wyposażone są dodatkowo w moduł GSM i wysyłają bezpośrednio do służb pomocniczych i ochrony informacje o tym, że dzieje się coś złego. Te najbardziej rozbudowane produkty, dodatkowo informują głównego interesanta, czyli właściciela i lokatora o zagrożeniu, które pojawiło się w jego obiekcie poprzez aplikacje.

Czy można to udoskonalić? Oczywiście, że tak. Wystarczy zastosować monitoring, który staje się coraz bardziej powszechny. Niegdyś we wszystkich sklepach montowane były atrapy, lecz obecnie cena kamer i wszystkich niezbędnych komponentów jest na tak niskim poziomie, że każdy może pozwolić sobie na kilka rejestratorów.


Rolety antywłamaniowe, kraty w oknach i wzmocnienie drzwi

Powyższe zabezpieczenia są jednak doraźne i ratują nas dopiero w momencie włamania. Ochrona domu powinna polegać jednak na zatrzymaniu potencjalnego złodzieja jeszcze przed tym, nim dostanie się on do środka. Markowe rolety antywłamaniowe i wzmocnienia drzwi są obecnie najpopularniejszą propozycją. Osoby, które nie dysponują dużą ilością środków pieniężnych, mogą spróbować również zamontować kraty w oknach, lecz efekt będzie wyjątkowo nieprzyjemny dla samych domowników. Jest to rozwiązanie, które większości z nas kojarzy się z więzieniem.


 

One thought on “Jak zabezpieczyć dom przez włamaniem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *