stół fano

Jak wybrać stół do salonu?

Artykuł zaktualizowany 12 maja 2021


Stół to centralny punkt wyposażenia każdego, eleganckiego salonu. Jeśli chcesz, by stał się częścią współgrającą z pozostałymi elementami wystroju takiego wnętrza, musisz zadbać o wybór jego odpowiedniego modelu. W sprzedaży znajdziesz mnóstwo stołów o różnorodnej charakterystyce wykonania. Są to zarówno stoły klasyczne, drewniane, wyposażone w cztery masywne nogi, jak i stoły nowoczesne tj. stół Fano (na pojedynczej nodze z szeroką podstawą), wyróżniające się nietuzinkową formą i nietypowymi materiałami, z jakich je wykonano.

Czym kierować się przy wyborze stołu do salonu? Kiedy sięgnąć po stół klasyczny, a kiedy zaryzykować wybór jego nowocześniejszej, designerskiej odmiany?


Jak wybrać stół do salonu?

Dla stworzenia spójnej koncepcji wystroju salonu wybrany przez nas stół musi korespondować z pozostałymi elementami wyposażenia takiego wnętrza. Jeśli decydujemy się urządzić salon w stylu klasycznym, najczęściej sięgamy po masywny stół wykonany z dobrej jakości drewna naturalnego, w zależności od potrzeb rozkładany lub jednolity. Jeśli wnętrze salonu ma być nowoczesne, ciekawym pomysłem może być wspomniany już wcześniej stół Fano, charakteryzujący się oryginalną formą i kształtem.

Stoły Fano 160cm mają opcję rozkładania, dzięki czemu sprawdzą się zarówno w małych, jak i większych salonach, dostosowując swój rozmiar do wielkości danego wnętrza i potrzeb jego użytkowników.


Wielkość salonu a rozmiar stołu

Wybrany przez nas stół powinien być dostosowany do wielkości salonu, w którym zamierzamy go ustawić. Jeśli dysponujemy niewielkim salonem, nie ma sensu inwestowania w stół o dużym blacie. Wybierając tego typu stół, zajmiemy całą wolną przestrzeń, przez co salon wyda się mniejszy, niż jest w rzeczywistości, a poza tym stanie się wnętrzem mniej funkcjonalnym, niewygodnym w codziennym użytkowaniu. Po ustawieniu stołu powinniśmy mieć łatwy dostęp do ustawionych przy nim krzeseł (z każdej strony) oraz pełnię swobody przemieszczenia się w salonie, bez konieczności przeciskania się pomiędzy stołem i pozostałymi meblami znajdującymi się na wyposażeniu tego typu wnętrza. Jeśli masz mały salon, a pomimo tego potrzebujesz większego stołu, najlepszym wyborem będzie zakup stołu rozkładanego.

Wymieniony wyżej, nowoczesny stół Fano to przykład stołu rozkładanego, który w prosty sposób może zwiększyć dostępną powierzchnię użytkową. Standardowo stoły Fano mają długość 160cm (stół jest wąski, ma zaledwie 90cm szerokości), ale jeśli potrzebujemy większej powierzchni użytkowej, takie stoły się rozsuwają i wtedy mierzą aż 220 cm długości (stół wydłuża się o 60cm).


 

Dodaj komentarz