mężczyzna-w-garniturze-bez-krawata

Jak nosić garnitur bez krawata?

Artykuł zaktualizowany 8 września 2019


W modzie męskiej nie ma zbyt wielu dodatków, nie to co w damskiej. Czasami można nawet, z niektórych z nich całkowicie zrezygnować. Jak nosić garnitur bez krawata? Czy to w ogóle możliwe? Sprawdź!


Jak nosić garnitur bez krawata?

Męskie stylizacje zawierają niezbyt wiele dodatków. Zazwyczaj są to wyłącznie buty, pasek do spodni, ewentualnie torba bądź teczka. Do tego znajdziemy inne mniejsze produkty, takie jak spinki do koszuli i poszetkę, a także krawat.

Garnitur bez krawata, jak już wiesz nadaje się jedynie na mniej oficjalne wyjścia, głównie na co dzień. Na to połączenie możemy sobie pozwolić tylko w kilku przypadkach. W zasadzie wszystko zależy od kroju ubrań oraz materiałów, z jakich one powstały. 

Do garniturów sportowych i casualowych niekoniecznie musisz nosić krawat. Tutaj komplet może składać się z dwóch lub trzech części (marynarka, spodnie i kamizelka), oczywiście w zależności od upodobań. Czasami zamiast koszuli z kołnierzykiem w stylizacji pojawia się dopasowany golf lub jednokolorowa koszulka z długim, tudzież z krótkim rękawem. Właśnie do takich luźnych, niezobowiązujących looków nie potrzebujesz już krawata.

Na takie modowe szaleństwo możemy sobie pozwolić również w przypadku garniturów uszytych z lnu, bawełny bądź tweedu. Czyli mniej formalnych tkanin, które nie wymagają aż tak gustownych akcesoriów.

Garnitur bez krawata sprawdzi się także, gdy nosisz komplet koordynowany. Co to oznacza? Że spodnie i marynarka pochodzą z zupełnie innego zestawu. Różni je głównie tkanina, bywa że też kolor, albo deseń. 

Kluczowy jest nie tylko model garnituru, ale również samej koszuli. W looku gdzie nie znajdziemy dodatku w postaci krawata musimy użyć odpowiedniej bazy. To ważne, bo  inaczej całość będzie wyglądać niekompletnie, a nawet tandetnie. Najlepszym wyborem będą koszule z kołnierzykiem o mniej formalnym charakterze, między innymi typ oxford z wyłogami na guziczki. Dzięki temu detalowi kształt jest zachowany, co ważne nawet bez akcesorium znajdujące się w okolicy szyi. 


Na jakie okazje nie pasuje garnitur bez krawata?

Niestety imprezy okazjonalne, czy inne szykowne przycięcia wymagają, aby w stylizacji pojawił się dodatek w postaci krawata. Nie da się ukryć, że garnitur wizytowy nie obędzie się bez tego elementu. Eleganckie koszule formalne i marynarki są tak zaprojektowane, aby wyeksponować fantazyjny węzeł. Dlatego, gdy w zestawie brakuje krawata całość wygląda najzwyczajniej w świecie niekorzystnie. Podobna sytuacja dzieje się w przypadku garnituru biznesowego.

W męskim looku z szykownymi rodzajami koszul oraz garniturów krawat jest obowiązkowy. Dlaczego? Bez tego akcesorium zestaw traci klasę, ponadto prezentuje się niezbyt elegancko. 

Tam, gdzie obowiązują sztywne zasady dress code nie ubranie krawata oznacza kompromitację, co więcej brak szacunku do pozostałych towarzyszy, jak i do samych gospodarzy. Ten dodatek noszony pod szyją zawsze podsini rangę stroju – pamiętaj o tym! 


Brak krawatu w stylizacji – na co zwrócić uwagę?

Wiesz już do jakich ubrań możesz nie zakładać krawatu. Czas pomyśleć, jak urozmaicić stylizację, w której brakuje tego popularnego męskiego dodatku.

Do kieszonki w marynarce warto włożyć fantazyjnie złożoną poszetkę. W codziennym zestawie ten niewielki kawałek materiału może mieć intensywną barwę, a nawet posiadać nadruk. W ten sposób ożywisz swój look i odwrócisz uwagę od braku krawata. Pamiętaj, że to rozwiązanie obroni się tylko i wyłącznie podczas nieformalnych wyjść, nigdzie indziej.

W stylizacji, w której pojawia się garnitur bez krawata musimy zwrócić większą uwagę na inne detale. Zazwyczaj wzrok ludzki kieruje się w kierunku właśnie tego dodatku, a co gdy go nie ma? Może znaleźć się w stylizacji wspomniana już poszetka. Choć można z tego elementu zrezygnować. Odpowiednio dobrane buty, pasek do spodni, spinki do koszuli są podstawą męskich outfitów. Dzięki nim codzienny look zyska pazur, ponadto nie będzie wyglądać banalnie. 


 

Dodaj komentarz