bizuteria stylizacja

Jak dobrać biżuterię do stylizacji?

Artykuł zaktualizowany 10 grudnia 2021


Biżuteria jest nieodzownym dodatkiem każdej stylizacji. Czasami możemy mieć jednak problem, co dobrać do naszego outfitu. Nie chcemy przesadzić, ale też chcemy podkreślić nasz wygląd. Jednym z elementów, które chętnie wykorzystujemy, są pierścionki na palce. Z dumą nosimy pierścionki zaręczynowe i obrączki, ale możemy też wybrać zwyczajny pierścionek. Oprócz tych drobnych elementów, mamy do wyboru ogrom kategorii produktów. Ale jak łączyć biżuterię ze strojem?


Pierścionki na palce – jak je ze sobą łączyć?

Bardzo często nie wybieramy tylko jednego rodzaju noszonej biżuterii. Chcemy łączyć ze sobą elementy i bawić się efektem. Jest to super pomysł, ale dopracowanie jego wykonania może nam chwilę zająć. Najłatwiej jest dopasować do siebie pierścionki na palce. Możemy na dłoni nosić po kilka. Prosty pierścionek w kształcie obrączki super będzie pasował do ozdoby z pszczółką, kwiatem czy serduszkiem. Albo też wybierzmy kilka pierścionków z tym samym motywem. Na przykład wysadzane cyrkoniami w różnych kolorach.

Ważne jest, aby pierścionki zakładane na obu dłoniach, miały coś wspólnego. Może je łączyć choćby barwa metalu. Czyli złoto, srebro, miedź. Wtedy mamy już jakieś nawiązanie ze sobą i obie dłonie mają pasującą biżuterię. Jeśli ubieramy pierścionki w różnych rozmiarach, fajnie jest, aby te mniejsze na ostatnim paliczku odróżniały się od tych standardowych na przykład kolorem. Uzyskamy ciekawy efekt i sprawimy, że każdy będzie zainteresowany wyglądem naszych rąk. Ale dłonie nie kończą się na palcach. Jeśli nosimy bransoletki lub zegarek, dobrze jest, aby ich kolorystyka czy materiał wykonania, pasowały do pierścionków. Wtedy cały sposób stylizacji będzie bardzo spójny.

Dodatki, które podkreślą stylizację

Choć najczęściej wybieramy proste ozdoby jak pierścionki na palce, łańcuszek czy bransoletkę to czasem chcemy zaszaleć. Dlatego dobrze jest mieć pojęcie, o tym, jakie akcesoria mogą podkreślić wygląd. Co ciekawe biżuterią, możemy też go stonować! Jednakże wszystko zaczyna się od samego stroju i okazji. Inaczej ubieramy się do pracy, a inaczej na randkę. Także czasami uczestniczymy w uroczystych okazjach i musimy mieć stosowne ubranie. Również wesela rządzą się swoimi prawami.

Dopasowanie dodatków będzie łatwiejsze, gdy wiemy, co chcemy ubrać i gdzie się wybieramy. Na co dzień bardziej wypada nosić skromniejszą biżuterię. Pierścionek, albo dwa, zegarek, łańcuszek i kolczyki to standard. Ale zawsze będzie pasował do stroju. Wychodząc wieczorem, możemy ubrać kilka większych ozdób, czy nawet bardziej kolorowych. Ale co, jeśli mamy naprawdę specjalną okazję i musimy wyglądać perfekcyjnie? Wtedy lepiej ubrać mniej biżuterii. Delikatne kolczyki, które podkreślą ucho, ulubiony pierścionek czy gustowny zegarek wystarczą. Zdecydowanie lepiej jest wybrać delikatne ozdoby niż duże i rzucające się w oczy. Zwłaszcza gdy bardzo zależy nam na tym, aby dobrze wypaść.

Dodaj komentarz