automatyczny robot sprzątający

iRobot – odkurzacz wielofunkcyjny

Artykuł zaktualizowany 30 marca 2021


W dzisiejszych czasach sprzątanie mieszkania jest o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze niż nawet kilkanaście lat temu. Szereg innowacyjnych rozwiązań oferowanych przez producentów sprzętu czyszczącego sprzyja efektywnej i szybszej pracy w domu.


Automatyczne odkurzacze – niezastąpione w każdym  domu

Coraz więcej osób decyduje się na zakup wysokiej klasy odkurzaczy, dzięki którym można posprzątać całe mieszkanie w niespełna godzinę. Oczywiście ten czas wydłuży się proporcjonalnie do ilości metrów kwadratowych, ale i tak to małe i zwinne urządzenie nie ma sobie równych. irobot jest uwielbiany za swoją funkcjonalność i małe gabaryty. Do jego wydajnej pracy nie potrzeba nic więcej jak naładowane do pełna akumulatorki i zaprogramowanie. Zależnie od ceny, jaka chcemy zapłacić za to innowacyjne urządzenie, otrzymamy automatyczny odkurzacz o mniejszej lub większej ilość funkcji. Możliwości spersonalizowania go jest dużo i tylko od domowników zależy, jakie oprogramowanie będzie dla nich wystarczające. Sporo informacji na ten temat znajduje się na stronie marki irobot.pl.


Inteligentne mapy – dokładne sprzątanie

irobot to bardzo mądre urządzenie, które wie, co i gdzie należy posprzątać. Za pomocą swojego smartfona i intuicyjnej aplikacji, można zaprogramować urządzenie idealnie,  dopasowując je do aktualnych potrzeb. Służą do tego inteligentne mapy, które należy włączyć w zgranej aplikacji, Co więcej urządzeniem można sterować za pomocą wydawanych komend głosowych. Taka personalizacja pozwala na sprawne sprzątanie bez tracenia czasu na to, co aktualnie jest zbędne.


Idealne czyszczenie

Dla irobota nie ma rzeczy niemożliwych. Kurz, pyłki, sierść kota lub psa? Nie ma problemu z ich usunięciem nawet z trudno dostępnych miejsc. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju urządzenia, dlatego zawsze należy dokładnie przeczytać specyfikację techniczną przed zakupem. Jednakże te najlepszej klasy iroboty dadzą sobie radę także z sierścią. Zaopatrzone są w dwie gumowe szczotki, które tego typu zanieczyszczenia perfekcyjnie wyłapują i co najważniejsze, nie dochodzi do wplątywania się ich w mechanizm czyszczący.


Jak to działa?

Każde tego typu urządzenie wyposażone jest w czujniki, za pomocą których robot może sprawie manewrować między meblami czy na granicy schodów, nie spadając z nich, ani nie zatrzymuje się po spotkaniu z przeszkodą. Nie trzeba się martwić, że pod naszą nieobecność w pomieszczeniu  irobot przestanie pracować. Wręcz przeciwnie, można być pewnym jego perfekcyjnej pracy, zanurzając się w ciekawą lekturę czy zajmując gotowaniem obiadu.

Takie czyszczenie jest możliwe dzięki specjalnemu układowi szczotek – dwóch przystosowanych do wszystkich powierzchni i bocznej, ssącej, które ze sobą współpracują. Jedna ze szczotek pracujących przeciwbieżnie rozbija zabrudzenia, a druga rozdrabnia je i wciąga..

Reasumując, irobot to same plusy i oszczędność czasu. Mieszkanie wysprzątane na błysk w przeciągu krótkiego czasu – to niezaprzeczalnie wielka pomoc w codziennych obowiązkach każdej pani domu.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *