domek letniskowy

Gdzie wyjechać na weekend z Warszawy?

Artykuł zaktualizowany 29 października 2020


Weekend w zupełności wystarcza, by zrelaksować się po ciężkim tygodniu pracy i naładować akumulatory. Dokąd pojechać? Nie trzeba szukać daleko, w pobliżu Warszawy jest mnóstwo ciekawych miejsc, do których warto się wybrać.


Kampinos

Kampinoski Park Narodowy to miejsce, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Na terenie parku jest kilka szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności – można poruszać się po nich pieszo, rowerem albo na nartach. Jest możliwość zorganizowania pikniku dla dużej grupy osób, ale żeby rozpalić ognisko trzeba mieć zgodę od władz parku.

Ze znalezieniem noclegu nie powinno być problemu, bo na terenie Puszczy Kampinoskiej oraz w jej bliskim sąsiedztwie jest wiele miejsc oferujących turystom pokoje – ich cena zależy od standardu oraz lokalizacji.

Twierdza Modlin

Weekend to dobra pora, by wybrać się do Modlina i obejrzeć tamtejszą twierdzę. Obiekt jest naprawdę duży, więc dokładne zwiedzenie terenu może zająć cały weekend. Wycieczki po twierdzy mogą się odbywać w towarzystwie przewodnika, który opowie historię tego niezwykłego obiektu i zaprowadzi do najciekawszych miejsc, wolno też zwiedzać Modlin samodzielnie, wystarczy zaopatrzyć się w mapkę i poradnik turystyczny, dostępny w Punkcie Informacji Turystycznej.

Twierdza Modlin jest częścią Nowego Dworu Mazowieckiego i tam właśnie warto poszukać dla siebie noclegu.

Rancho pod Bocianem

Rancho pod Bocianem, oddalone od stolicy o zaledwie 20 km, to propozycja dla osób, które chciałyby wypocząć na łonie natury, ale w komfortowych warunkach. Ośrodek oferuje swoim gościom wygodnie urządzone pokoje, liczne atrakcje i udogodnienia. Można tam też wynająć mały domek, idealny na wyjazd w większym gronie znajomych.

Rancho to mnóstwo atrakcji na świeżym powietrzu. Grupy zorganizowane mogą skorzystać ze strzelnicy, toru off-road czy ścianki wspinaczkowej. Każdy bez wyjątku może spróbować mini golfa albo pograć w piłkę na boisku. Na terenie Rancha jest też również plac zabaw i przestronny teren spacerowy. Dobre rekomendacje ma znajdująca się tam restauracja – obecnie serwująca dania na wynos i domowe, przygotowywane na miejscu przetwory.

Żyrardów

Żyrardów to niewielka miejscowość w bliskim sąsiedztwie Warszawy. Raczej nie kojarzy się z atrakcjami turystycznymi, ale jak najbardziej jest tam co oglądać – w Żyrardowie znajduje się unikalny, bardzo dobrze zachowany XIX-wieczny zespół urbanistyczny oraz wiele zabytkowych budynków przemysłowych.

Do Żyrardowa dojedziemy kolejką lub samochodem, podróż trwa około pół godziny. Nocleg warto zarezerwować w jednym z historycznych budynków przerobionych na hotel – pokoje są bardzo klimatyczne, w duchu XIX wieku, ale z nowoczesnymi udogodnieniami.

Dodaj komentarz