Drewniana mucha na karnawał

Drewniana mucha na karnawał – doskonały dodatek na każdą imprezę

Artykuł zaktualizowany 2 stycznia 2024

W 2024 roku karnawał wypadnie wyjątkowo wcześnie – rozpocznie się wraz z tłustym czwartkiem 8 lutego, a ostatnia sobota karnawału przypada na 10 lutego. To będzie doskonała okazja na celebrację podczas imprezy karnawałowej! Wspólna, wyborna zabawa wraz z rodziną i przyjaciółmi wymaga odpowiedniego ubioru. Jeśli nie wybieramy się na imprezę przebieraną, nasz strój powinien pasować do klimatu okazji, być odpowiednio oficjalny i szykowny, ale jednocześnie nie przytłaczać formalnością. Warto postawić na coś oryginalnego, wyróżniającego nas z tłumu. Idealnym dodatkiem do tego typu stylizacji będzie… drewniana mucha!

Krótka historia karnawału

Skąd wzięła się tradycja świętowania karnawału? Sama nazwa wywodzi się od włoskiego carnevale, zbitka słów „carne” (mięso) i „levare” (usunąć), który dosłownie oznaczałby „koniec mięsa” czy „żegnaj, mięso” – termin zdecydowanie pasujący do początku 40-dniowego postu. Karnawał narodził się więc jako forma „wybawienia się” ostatniego dnia przed początkiem postu, podczas którego rządzi wstrzemięźliwość nie tylko pod względem jedzenie, ale również w formie powstrzymania się od innych przyjemności. Karnawał był dla każdego ostatnią okazją do szaleństwa i dobrej zabawy. Uważano też, że dobra zabawa podczas karnawału przynosi dobrobyt w trakcie reszty roku.

Karnawał w Polsce i na świecie

W każdym kraju tradycje karnawałowe są nieco inne. We Włoszech, skąd wywodzi się ten zwyczaj karnawał jest świętowany niezwykle hucznie. Z pewnością każdy chociaż raz słyszał o karnawale w Wenecji, podczas którego wszyscy noszą przepiękne, bogate w ornamenty maski. Równie znany jest karnawał w Rio de Janeiro, kojarzony dzięki kolorowym strojom pękającym w szwach od różnorodnych piór przyozdabiających głowy i ramiona uczestników karnawału. Karnawał w Rio to największy karnawał na świecie – jego skala przyniosła mu zaszczytne miejsca w Księdze Rekordów Guinessa. Jak rozwijał się karnawał w Polsce? Niegdyś polską tradycją karnawałową było przebieranie się za zwierzęta, chodzenie po okolicznych domach i zbieranie „wykupu” od gospodarzy. Podczas karnawału hucznie ucztowano, ludzie śpiewali i tańczyli, nie szczędzono też pod względem picia alkoholu. Współcześnie Polacy wciąż chętnie świętują karnawał podczas celebracji rodzinnych, imprez w klubach i barach czy „domówek”. Jak ubrać się na tego typu okazję?

Jak ubrać się na imprezę karnawałową?

Karnawał to nie czas na skromne, oszczędne reakcje. Liczy się oryginalność, przepych i ekstrawagancja. To okazja, żeby zaszaleć, dobrze się bawić i nie szczędzić w środkach. Różnorodne kolory i wzory, niecodzienne połączenia, błyskotki i ciekawe dodatki to klucz do udanej kreacji karnawałowej. Panowie mogą w końcu założyć swoją kolorową, wzorzystą koszulę bez martwienia się to, czy nie jest za mało formalna. Doskonałym dodatkiem do sparowania z tego typu kreacją będzie drewniana mucha. To połączenie klasycznej elegancji z nowoczesną oryginalnością. Drewniane muchy wyglądają świetnie, jednocześnie czyniąc każda stylizację ciekawszą. Dodatkowo drewniana muszka to idealne akcesorium dla każdego fana ekologii – wyprodukowanie ich jest o wiele lepsze dla środowiska, niż w przypadku tradycyjnej materiałowej muchy. Oprócz tego drewniane muchy można zakupić w przeróżnych formach, kształtach i wzorach. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz