zamek wpuszczany

Dobór odpowiedniego zamka do drzwi

Artykuł zaktualizowany 10 stycznia 2022


Zamki wpuszczane stanowią o bezpieczeństwie naszych domów, lokali czy mieszkań. Tego rodzaju zamki zapewniają odpowiednie zabezpieczenie przed włamaniami i są jednym z najpopularniejszych produktów na rynku ślusarskim. Różnorodne zamki mogą posiadać różniące się od siebie elementy konstrukcji, takie jak gałki, blokady czy klamki, jednak to, co bez wątpienia je wyróżnia, to niezawodność na poziomie bezpieczeństwa, za które odpowiadają.

Niezależnie od tego czy właśnie się przeprowadzamy i planujemy zakup nowego zamka wpuszczanego, czy po prostu chcemy dokonać wymiany zamków i w ten sposób zapewnić sobie większy komfort, ważną rzeczą, na jaką musimy zwrócić uwagę, będą wymiary wkładki zamka, jej długość oraz szerokość. Dokonując niezbędnych pomiarów, powinniśmy zwrócić uwagę na rozstaw naszego zamka wpuszczanego, mierząc odległość od środka trzpienia klamki do środka otworu na klucz. Przydatna będzie także informacja dotycząca kierunku otwierana drzwi oraz długości od czoła zamka do osi obrotu naszej klamki.


Różnorodne zamki wpuszczane do drzwi

Zamek wpuszczany to produkt, który montowany jest we wewnętrznym skrzydle naszych drzwi. Przy wyborze odpowiedniego zamka warto zorientować się, czy będzie on zakładany od lewej, czy też od prawej strony drzwi, w zależności od kierunku ich otwierania. Niezależnie od tego czy dysponujesz starymi modelami drzwi, czy może zależy ci na nowoczesnych rozwiązaniach do nowego mieszkania, w ofercie znajdziesz zamki wpuszczane w różnych wariantach oraz rozmiarach. Sprawdzone zamki chronią dom przed włamaniem oraz stanowią zabezpieczenie przed innymi formami uszkodzeń. Dobierz element odpowiednio dopasowany do twoich indywidualnych potrzeb, który będzie prezentował się w twojej przestrzeni w estetyczny sposób. Odpowiedni model zamka powinien być wytrzymały i wykonany ze sprawdzonej jakości materiałów.

Dopasowanie zamka

Przed zakupem koniecznie upewnij się jaki rozstaw posiada dany zamek wpuszczany, aby uniknąć późniejszych rozczarowań. Najpowszechniejsze modele występują w wariantach 60/50 lub 72/50, w przypadku starszych modeli miary mogą jednak odstawać od tych najpopularniejszych. Odpowiednio dobrany zamek wpuszczany będzie służył w twoim domu przez wiele lat i nie będziesz musiał dokonywać jego napraw. Innymi wymiarami, co do których warto się zorientować, dokonując zakupu odpowiedniego zamka, będzie szerokość i grubość kasetki, a także rozmiar listwy czołowej. Materiałem, który najlepiej sprawdzi się w przypadku trwałych zamków, będzie stal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *