uśmiechnięte dziecko leży w łóżku i śpi

Czemu wybór odpowiedniego smoczka Tomee Tippee jest tak ważny?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Każdy, kto kiedyś opiekował się dziećmi wie, że potrafią one być bardzo dużym wyzwaniem dla cierpliwości człowieka. Warto zaopatrzyć się w akcesoria, takie jak smoczek Tomee Tippee, które znacząco ułatwiają opiekę nad dziećmi, uspokajając je.


Jak skutecznie uspokoić dziecko?

Kluczem do sukcesu podczas zajmowania się dziećmi jest to, aby umieć je umiejętnie uspokoić i wpłynąć na nie tak, by zachowywały się zgodnie z oczekiwaniami opiekuna. Nie zawsze jest to jednak łatwe, a podczas zajmowania się dziećmi, najlepiej jest skorzystać z takich akcesoriów, jak smoczek Tommee Tippee, który skutecznie zajmie dziecko i je uspokoi w newralgicznych sytuacjach. Większość dzieci przyzwyczaja się do smoczka do tego stopnia, że nie jest w stanie bez niego wytrzymać, i jest to kwestia stricte psychologiczna.

Dziecko biorąc smoczek do buzi, po prostu robi się spokojniejsze i naturalnie się uspokaja, czego efektem jest to, że jest mniej marudne i przestaje płakać. Samo danie dziecku smoczka, które jest do niego przyzwyczajone, może sprawić, że dziecko zajmie się samo sobą i pozwoli o sobie zapomnieć, nie sprawiając opiekunowi większych problemów. Jeśli dziecko nie ma takiego nawyku, chcąc ułatwić sobie opiekę nad nim, warto ten nawyk wytworzyć i dając mu smoczek zbudować pozytywne skojarzenia. Wtedy, po dostaniu smoczka niemowlak będzie sam z siebie się uspokajał.


Dlaczego wybrać smoczek Tomee Tippee?

Wybór odpowiedniego smoczka jest bardzo ważny, gdyż niektóre produkty są dla dzieci niewygodne, a mogą być nawet niezdrowe. Smoczek Tomee Tippee posiada bardzo ergonomiczny kształt, co sprawia, że dziecko, nawet niemowlak jest w stanie sobie z nim poradzić. Posiadają one tak skonstruowane rączki, że dziecko spokojnie sobie sięgnie po smoczek bez pomocy opiekuna. Dodatkowo, co jest niezwykle istotne, smoczki te posiadają tak zaprojektowaną obudowę, aby pomiędzy powierzchnią smoczka a skórą dziecka była naturalna cyrkulacja powietrza.

Uniemożliwia to robienie się odparzeń i odcisków na delikatnej skórze niemowlaka, co jest bardzo częstą przyczyną, że dziecko nie chce korzystać ze smoczka, pomimo że wcześniej go lubiło. Smoczek Tomee Tipee posiada także taki kształt, aby nie odkształcać szczęki, co sprawia, że jest zalecany przez ortodontów, jako nieniosący ryzyka zaburzenia rozwoju jamy ustnej dziecka. Warto też wspomnieć, że kierując się wyborem smoczka, należy sprawdzić, z jakiego materiału został on wykonany. Najlepsze są te, które nie posiadają w sobie szkodliwego bisfenolu.


 

Dodaj komentarz