marynarz

Co na prezent dla marynarza?

Artykuł zaktualizowany 14 listopada 2022

„Żeglarzom wracającym z morza, na pamięć przywodzicie dom” – tak w swoim tekście pisał Andrzej Korycki o mewach, będących dla marynarzy symbolem nadziei i ostoi. Poszukując odpowiedniego prezentu dla marynarza warto kierować się wartościami jakie niosły ze sobą te skrzydlate muzy.

Wszystko ma w życiu kres i taki też kres swojej morskiej podróży doświadczają marynarze. Warto obdarować żeglarza wyjątkowym podarunkiem, który pozwoli mu powrócić wspomnieniami do chwil spędzonych pośród nieokrzesanych fal.

Poniższa lista pomoże Ci wybrać idealny prezent dla marynarza, rozbudzający w jego sercu gorące wspomnienia i niepowtarzalne emocje, które tylko on potrafi poczuć i zrozumieć.

Elegancki zegar

Zegar jest praktycznym elementem znajdującym się zawsze w pobliżu marynarza.

Podarowanie żeglarzowi zegara, który został stworzony w oparciu o morski klimat i wyjątkowy design, to doskonały i nadzwyczajny pomysł. Tak jak czas zostaje zamknięty w niesamowitym mechanizmie zegara, tak też wspomnienia marynarza pozostaną zachowane w wizerunku płynących wskazówek po delikatnej tafli tarczy. Dobrym wyborem może być również zegarek kieszonkowy, który dzięki kopercie zegarka i dewizce, wyróżnia się wyjątkowo klimatycznym wyglądem.

Kompas

Kompas inaczej nazywany różą wiatrów, jest doskonałą propozycją na prezent dla marynarza. Wspomnienia i piękno wyciągnięte z morskich wypraw, zdają się posiadać swój własny magnes, który przy pomocy kompasu przyciąga wyjątkowe obrazy z dalekich i długich podróż. Podarowanie żeglarzowi róży wiatrów, na pewno obudzi w nim na nowo poruszające emocje, które towarzyszyły mu przy każdym wschodzie słońca wynurzającym się z nad tafli wody.

Model statku

Model statku to doskonały prezent dla każdego marynarza. Starannie wykonana  replika wybranego statku, może w szybki sposób odesłać żeglarza z powrotem w czas niezapomnianych przygód. Przy tworzeniu modeli statków, fachowcy dbają o najmniejsze szczegóły. Odwzorowany projekt jest odpowiednio wyskalowany i odtworzony. Będzie doskonałym podarunkiem, po który można sięgnąć w każdym momencie dnia.

Luneta

Idealnym prezentem dla żeglarza będzie również ozdobna luneta. Wprowadzi ona obdarowaną osobę w wyjątkowy, morski klimat. Patrząc przez lunetę można nie tylko zobaczyć najbliższy ląd, okazuje ona również wybranym osobom ich wnętrze, które wciąż tęskni morskich przygód. Żeglarz otrzymujący taki podarunek, będzie mógł stale powracać wspomnieniami do wspaniałych chwil spędzonych na morzu.

Morskie ozdoby

Doskonałym prezentem, którym można obdarować marynarza są różnego rodzaju morskie upominki. Szeroko pojęte ozdoby wysuwają na pierwszy plan wszelkie świeczniki – przepełnione morską aurą potrafią rozświetlić marynarzowi każdy wieczór, zakładki do książek – jeśli żeglarz podróżował z ulubioną książką, to zakładka stworzona pod morski motyw, może okazać się doskonałą pamiątką po długich godzinach spędzonych na czytaniu. Świetnym wyborem ozdób są również przedmioty stworzone z żywicy. Przy odrobinie czasu i zaangażowania, żywica jest w stanie stworzyć niesamowite morskie ozdoby posiadające wyjątkowy i niepowtarzalny klimat.

Bon na tatuaż

Tatuaże są coraz częstszą formą uwieczniania własnych wspomnień i zamiłowań.

Dla wielu osób jest to sztuka, która zajmuje ważne miejsce na ich ciele. Dobrym pomysłem na prezent dla marynarza, może okazać się bon na tatuaż. Obdarowana osoba może zamknąć swoje wspomnienia w wybranym wzorze i powracać do nich w każdym momencie dnia.

Spersonifikowane prezenty

Doskonałym pomysłem na upominek jest prezent spersonifikowany. Wyróżnia się on wygrawerowanym lub naklejonym napisem, który dopasowany jest do konkretnego odbiorcy. Personifikowane mogą być prezenty wymienione powyżej, każde z nich może posiadać dodatkowy atut wyróżniający je spośród innych upominków.

Ważne jest, aby obdarować żeglarza odpowiednim upominkiem. Morze jest niezgłębioną tajemnicą, którą tylko nieliczni mają odwagę odkrywać. Ludzie, którzy nie mieli okazji doświadczyć chociażby namiastki żeglugi, mogą spróbować poczuć jej aurę w morskich szantach. Emocje zawarte w słowach i w muzyce potrafią często przekazać więcej niż nam się wydaje. Tak samo jest z upominkami, są one w stanie wprowadzić żeglarza w nostalgiczny stan, który pozwoli mu powrócić przynajmniej wspomnieniami do wyjątkowych chwil spędzonych na morzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *