powerbank

Akcesoria elektroniczne niezbędne w podróży

Artykuł zaktualizowany 3 września 2022

Jeśli tylko nie planuje się trudnego obozu survivalowego, nie sposób wyobrazić sobie podróż bez elektroniki. Posiadanie przy sobie telefonu to wręcz kwestia bezpieczeństwa – dzięki niemu można skontaktować się z bliskimi czy sprawdzić własną lokalizację na mapie z GPS. Wiele osób zabiera ze sobą na wakacje także aparaty fotograficzne, tablety, a nawet laptopy, które umożliwiają im pracę zdalną, kontakt ze znajomymi, czy choćby odpoczynek przy mediach społecznościowych. Jakie akcesoria elektroniczne warto również uwzględnić podczas pakowania? Oto kilka propozycji.

Powerbanki i baterie

Wszystkie urządzenia mobilne takie jak telefon, tablet, laptop, czy nawet bezprzewodowe słuchawki, wymagają regularnego ładowania. W podróży nie zawsze ma się jednak dostęp do kontaktu z ładowarką, a nawet jeśli, nie zawsze jest czas, żeby czekać, aż urządzenie do pełna się naładuje. W takiej sytuacji powerbank okazuje się rozwiązaniem idealnym. Dziś pojemne powerbanki mogą mieć niewielkie rozmiary, przez co da się zmieścić je nawet w kieszeni.

Jeśli w podróż zabiera się jakiekolwiek urządzenia zasilane bateriami takie jak na przykład latarka, koniecznie należy zabrać ze sobą zapasowe baterie. Zapomnienie o nich to jeden z oczywistych błędów, które przez nieuwagę jednak się zdarzają, a zakup zwykłych baterii może być utrudniony podczas wakacji.

Karty pamięci

Podczas wakacyjnych wyjazdów warto robić jak najwięcej zdjęć. Fotografie to świetne pamiątki, przy których w każdej chwili będzie można w przyszłości powspominać wyjazd. Niektórzy zabierają ze sobą aparat cyfrowy, inni decydują się na robienie zdjęć telefonem komórkowym. Niezależnie od wybranego urządzenia, warto pamiętać o pamięci niezbędnej do pomieszczenia robionych zdjęć, a szczególnie jej poszerzeniu dzięki kartom pamięci.

karta pamieci

Karty pamięci mają różne rozmiary – mniejsze karty microSD są odpowiednie między innymi do telefonów komórkowych, większe SD do aparatów. Zabierając ze sobą aparat, warto pamiętać także o zapasowej baterii, dzięki której urządzenie nie rozładuje się nagle podczas najbardziej pamiętnych wycieczek.

Ładowarka samochodowa

Ładowarka samochodowa wydaje się wręcz konieczna w podróży samochodem. Do wyboru jest wiele rodzajów. Proste ładowarki to swego rodzaju kostki z zaokrąglonym wejściem samochodowym i portami USB, w które można wpiąć nawet kilka przewodów. Bardziej zaawansowane ładowarki mogą być wyposażone w moduł Bluetooth, dzięki któremu będą łączyły się telefonem i przesyłały muzykę na głośniki podpięte do samochodowego radia.

W sklepach można także znaleźć indukcyjne ładowarki samochodowe. To uchwyty montowane na szybie lub kratce nawiewu, które dodatkowo ładują utrzymywany na nich telefon.

Parownica do ubrań

Parownica do ubrań to nieco inne urządzenie niż reszta wymienionych, jednak bywa ona niezwykle użyteczna w podróży. Prawdopodobnie każdy choć raz wyjął z walizki tak pogniecione ubrania, że trudno było założyć je choćby bez próby ich rozprostowania. Jednak w hotelu, a tym bardziej na biwaku, nie ma się zwykle do dyspozycji żelazka.

Parownica to małe, lekkie i poręczne urządzenie, które kształtem może przypominać nieco rączkę prysznica lub mały ręczny odkurzacz. Za pomocą gorącej pary wygładza ona zagniecenia na tkaninach, do czego nie muszą być one układane na żadnego rodzaju desce. Prasować parą można ubrania w poziomie, powieszone na przykład na wieszaku.

Dodaj komentarz