Artykuł zaktualizowany 3 października 2021
Bańki to uniwersalne narzędzia, które znajdują swoje zastosowanie zarówno w stawianiu baniek, jak i podczas masażu. W naszym sklepie rehabilitacyjnym każdy znajdzie coś dla siebie – różnego rodzaju bańki przeznaczone zarówno do ciała, jak i do twarzy.
Stawianie baniek prowadzi do aktywacji całego układu odpornościowego, pobudza organizm do walki z infekcjami oraz przeziębieniem. Najczęściej wybieranymi bańkami są bański szklane do stawiania na skórze oraz bańki chińskie. Podczas użytkowania tych pierwszych niezbędny będzie również zestaw do ich ogrzania. Zawiera on w sobie narzędzie, które służy do „podpalenia” banie, które pod wpływem ogrzania po przyłożeniu do skóry, zasysają się na niej. Zestaw ten sprawi, że stawianie baniem będzie bezpieczne oraz znacznie łatwiejsze. Jeżeli natomiast nie chcesz używać ognia, możesz wybrać bańki gumowe.
Bańki do masażu pleców – zastosowanie
Bański chińskie wykorzystywane są m.in. w celu masażu leczniczo-relaksacyjnego. Jest to doskonały wybór, aby rozluźnić nasze plecy, ale nie tylko. Zmniejszają one bowiem napięcie mięśniowe, powstawanie dolegliwości całego ciała, a także uciskanie splotów nerwowych.
Stosuje się je podczas:
- bóli kręgosłupa,
- dolegliwości mięśniowych,
- problemów ze stawami,
- bóli różnego pochodzenia, np. nerwobóli oraz migreny,
- dolegliwości płucnych,
- problemów z ukrwieniem.
Ponadto, stosuje się je również w kosmetologii, aby:
- usunąć cellulit,
- zredukować tłuszcz z brzucha,
- zmniejszyć widoczność rozstępów,
- wymodelować sylwetkę,
- szybciej wyleczyć trądzik.
Masaż bańkami
Przed przystąpieniem do masowania bańkami silikonowymi chińskimi należy natłuścić skórę oliwką, która ułatwi przesuwanie nimi. W klasycznym zestawie znajdują się 4 bańki o różnej wielkości. Będziemy używać je w zależności od tego, którą część ciała poddajemy zabiegowi.
Bańki do masażu pleców aplikujemy na skórze po wcześniejszym wyciśnięciu z niej powietrza. Podciśnienie, które w ten sposób wytwarza się w bańce powoduje, że fałd skóry oraz tkanki leżące pod nią zostają zassane. Następnie wykonujemy na przemian ruchy okrężne oraz długie pociągnięcia po skórze w kierunku węzłów chłonnych. Działanie to powoduje pobudzenie krążenia krwi, rozluźnienie mięśni, uelastycznienie skóry, a także szybsze usuwanie toksyn z organizmu. Masaż może trwać od 15 do nawet 60 minut, w zależności od części ciała, którą masujemy. Dla uzyskania oczekiwanych rezultatów powinien być on wykonywany w seriach z odstępami między zabiegami nie rzadszymi niż 3 dni.