produkty do włosów

4 produkty do włosów, które warto stosować, chcąc zadbać o ich kondycję

Artykuł zaktualizowany 19 grudnia 2023

Najpopularniejszym i zdecydowanie najczęściej wybieranym produktem do pielęgnacji włosów jest klasyczna odżywka nakładana po spłukaniu szamponu. Nie jest to jednak jedyny warty uwagi produkt, który może skutecznie poprawić kondycję Twoich włosów, wzmocnić je i nawilżyć. W tym artykule znajdziesz propozycje 4 skutecznych kosmetyków, po które warto sięgnąć, jeśli marzysz o pięknej, zdrowej i bujnej fryzurze.

Regeneracyjna maska do włosów

Pamiętaj, że maska do włosów to nie to samo co odżywka. Ten kosmetyk ma w sobie skoncentrowaną dawkę silnych składników odżywczych, które wyraźnie wzmacniają włosy i wspierają ich regenerację. Zazwyczaj maski nakłada się na mokre włosy i pozostawia na nich przynajmniej na kilkanaście minut.

Ze względu na silne działanie regeneracyjnych masek, nie zaleca się stosowania ich częściej niż raz w tygodniu. Włosy nie potrafią magazynować nadmiaru składników odżywczych – jeśli nałożysz na nie zbyt dużo produktu, nie wykorzystają go w pełni. Zbyt częste korzystanie z masek o silnym działaniu może dodatkowo obciążać włosy. Pod tym kątem dobrym wyborem jest naturalna maska do włosów, która zawiera wyciągi roślinne pełne cennych witamin. Silnie odżywia włosy, a zarazem działa na tyle delikatnie, by ich nie obciążać, nie zmniejszać ich objętości ani nie przyspieszać przetłuszczania.

Nawilżający i ochronny olejek do końcówek

To końcówki włosów najszybciej tracą niezbędne nawilżenie i są najbardziej narażone na uszkodzenia takie jak rozdwojenie. Jeśli zauważysz takie zmiany, podetnij je – w przeciwnym razie nie tylko będą się nieestetycznie prezentować, ale także uszkodzenia mogą przenieść się na całą długość włosów.

Na co dzień, żeby dbać o końcówki i chronić je przed uszkodzeniami, poleca się odżywcze olejki. Produkty tego typu wciera się w końcówki. Pomimo tłustej konsystencji szybko się wchłaniają, wygładzając włosy i dodając im estetycznego blasku. Dodatkowo pokrywają końcówki ochronnym filtrem, który zabezpiecza je przed utratą nawilżenia.

Kosmetyki termoochronne

Suszysz włosy gorącym nawiewem suszarki? A może wygładzasz kosmyki prostownicą lub zakręcasz je na lokówce? Pamiętaj, że nawet podczas korzystania z najwyższej jakości sprzętu, kiedy włosy mają bezpośredni kontakt z wysokimi temperaturami, niemal natychmiast tracą odpowiedni poziom nawilżenia i stają się osłabione.

Jeśli nie chcesz rezygnować z urządzeń do stylizacji, zacznij stosować kosmetyki, które ochronią Twoje włosy przed ich szkodliwym działaniem. Mowa o produktach termoochronnych, głównie w formie olejków lub sprayów, które pozostawiają na włosach ochronną warstwę odporną na działanie wysokich temperatur. Zabezpieczają w ten sposób włosy przed przesuszeniem, nie wpływając na efekty stylizacji.

Wcierki pobudzające porost włosów

Twoje włosy stały się osłabione i zaczęły nadmiernie wypadać? A może po prostu marzysz o bujnej, gęstej fryzurze, której nigdy nie zabraknie objętości? Najlepiej ocenianym produktem, który wspomaga porost włosów, a dodatkowo może wzmocnić te już obecne na Twojej głowie, są wcierki. Nakłada się je na oczyszczoną skórę głowy, by produkt mógł dotrzeć do cebulek i u źródła pobudzić wzrost włosów.

Wcierki zawierają mieszankę składników odżywczych, w tym często witamin, które mają za zadanie nie tylko wzmocnić włosy i pobudzić je do wzrostu, ale także odżywić skórę głowy i wesprzeć jej kondycję. Pamiętaj, że to właśnie zdrowie skóry głowy często ma ogromny wpływ na wygląd, a zwłaszcza gęstość włosów, dlatego nigdy nie zaniedbuj tego aspektu.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz