najmodniejsza sukienka

Jakie są modne spódnice?

Artykuł zaktualizowany 12 maja 2021


Coraz większa popularność spódnic wśród projektantów sprawia, że są one chętnie wybierane przez panie na całym świecie. To trend niezwykle pozytywny, ponieważ dają one znacznie większe pole do popisu podczas tworzenia codziennych i bardziej wyszukanych stylizacji. Spódnice damskie wracają na salony, ale nie wszystkie fasony są modne w tym sezonie.


Jakie są rodzaje spódnic?

Mini, midi i maxi to najpopularniejsza i najprostsza klasyfikacja spódnic damskich, ale nie oddająca do końca stanu rzeczy, ponieważ fasonów jest znacznie więcej, a wystarczy wspomnieć chociażby o pięknych, ale nie skierowanych do wszystkich spódnicach asymetrycznych, popularnych ostatnio bombkach czy w końcu nieco zapomnianych, ale wciąż świetnie prezentujących się spódnicach plisowanych. Każda z nich ma swoje wady i zalety, ale co najważniejsze, tak dużych ich wybór w sklepie Rennwear.com sprawia, że każda pani – niezależnie od wieku i figury – będzie mogła znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.


Mini nie dla wszystkich

Z jednej strony spódnice mini cieszą się sporą popularnością, ale z drugiej – są one skierowane tylko do dość wąskiej grupy odbiorczyń, a wszystko za sprawą jej długości. Kobiety eksponują nogi, które powinny być zgrabne i zadbane, a dodatkowo sam strój nie nadaje się na wiele okazji. To na pewno ciekawe rozwiązanie jeśli chodzi o stylizacje codzienne, ale trzeba traktować tego typu spódnice damskie z odpowiednim dystansem.


Oryginalnie asymetrycznie

Asymetryczne rozwiązania modowe są ostatnio bardzo popularne, ponieważ w ciekawy sposób można pokazać siebie. Tego typu stroje to domena osób odważnych, które poprzez ciekawe i niecodzienne stylizacje chcą wyrazić siebie. Zaletą spódnic damskich asymetrycznych jest na pewno uniwersalność, ponieważ nadają się one dla wszystkich pań niezależnie od ich kształtów.


Popularna bombka

Panie drobne i szczupłe, paradoksalnie, często mają problem z doborem odpowiedniego stroju. Styliści polecają im bombki, które doskonale pasują właśnie do pań z wąskimi biodrami, ponieważ pozwalają na stworzenie balansu i „zamaskowanie” drobnej budowy ciała. Bombki, choć to popularne spódnice damskie, nie pasują paniom z figurą gruszki lub jabłka.


Modne falbanki

Spódnice z baskinką cieszą się ostatnio popularnością. Falbanki są wszywane nie tylko u dołu spódnic damskich, ale również na wysokości talii. Tutaj kluczową sprawą jest właśnie smukła talia, która jest wymogiem koniecznym podczas zakładania spódnic z baskinką. Kiedy jednak mamy do nich odpowiednią figurę, prezentują się niesamowicie i pozwalają na wyeksponowanie walorów sylwetki.


 

Dodaj komentarz