kampery

Wyjazd za granicę? Wynajmij wygodnego kampera!

Artykuł zaktualizowany 3 października 2021


Podróże kamperem stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w naszym kraju. Obecnie mamy do dyspozycji wiele ośrodków kempingowych w kraju i za granicą. Dzięki temu możemy, podróżować gdzie chcemy i zwiedzać co chcemy.


Kamper – podróż pełna wrażeń i wolności

Podróż kamperem to pełna niezależność, możliwość podejmowania spontanicznych decyzji odnośnie kierunku jazdy, czy miejsca pobytu. Z drugiej zaś strony jest to spora odpowiedzialność, ponieważ my jesteśmy jakby organizatorami całej wycieczki i na nas spoczywa obowiązek utrzymania pojazdu w dobrym stanie technicznym oraz poleganie wyłącznie na sobie. Fakt ten szczególnie dotyczy wyjazdów zagranicznych, gdzie potrzebujemy znać dobrze topografię danego kraju, przepisy drogowe oraz inne zasady panujące w danym regionie.

Niemniej jednak gdy już mamy zaplanowaną podróż i jesteśmy w pełni przygotowani na wakacje pełen wrażeń z kamperem za granicą, to nie zawiedziemy się. Dzięki takiej formie podróży na pewno więcej zwiedzimy, poznamy i zobaczymy, niż na typowo zorganizowanych wycieczkach. Zatem pozostaje nam wynajęcie odpowiedniego wozu.

Co potrzebujemy w naszym pojeździe na letni wyjazd za granicę

Jadąc na dłuższy wyjazd, gdzie mamy do pokonania kilka tysięcy kilometrów i sama podróż będzie trwałą nawet kilka tygodni, to mamy całą listę potrzeb, które taki pojazd musi spełniać. A zatem:

  • Nasz pojazd z wypożyczalni musi być ubezpieczony i posiadać ważne OC i Assistance również za granicą, które obejmuje również serwis i holowanie z najdalszych zakątków Europy.  Ubezpieczenie Rental.
  • Mocny silnik i przestronne wnętrze to podstawa, gdy jedziemy z całą rodziną. Przy tym sprawny i w miarę nowy samochód.
  • Wyposażenie ma ogromne znaczenie gdy śpimy, jemy i funkcjonujemy w tak dużym samochodzie. Zatem lodówka, sprawne ogrzewanie, markizy oraz cały osprzęt biwakowy, a także inne elementy do funkcjonowania w samym pojeździe i na kempingu są wręcz niezbędne. Wypożyczalnia powinna zaopatrzyć pojazd w takie rzeczy, jak: pościel, poduszki, chemia do toalety i wiele innych, które są niezbędne do dalekich podróży.

Jak wynająć kampera?

Gdy planujesz długą podróż kamperem zagranice, warto zadać sobie następujące pytania:

  • Na jak długo masz zamiar wynająć kampera
  • Podróżujesz sam, czy z rodziną. Ile miejsc do jazdy i spania potrzebujesz ?
  • Główny kierunek podróży, czyli gdzie chcesz jechać ?
  • Skąd chcesz wynająć pojazd ? Czy z najbliższej wypożyczalni, czy może gdzieś dalej ? Niektóre wypożyczalnie oferują podstawienie samochodu pod sam dom.
  • Dodatki, jakie potrzebujesz ? Na przykład bagażnik na rowery, kuchnię, grill, ekspres do kawy itp.

Zasady wynajmu kamperów

Kamper może wynająć każdy, kto wpłaci kaucję, kwotę najmu i podpisze umowę, o ile:

  • ma ważne prawo jazdy kat. B
  • ma ukończone 26 lat. Osobom młodszym nie wyjmuje się kamperów, ze względu na ubezpieczenie „Rental”

Koniecznie przeczytaj dokładnie umowę najmu. Najlepiej jak zapoznasz się z nią odpowiednio wcześniej. W umowie znajdziesz informację, do jakich krajów możesz się udać, gdzie obowiązuje ubezpieczenie Rental oraz co należy zrobić w razie jakichś szkód w pojeździe lub kolizji na drodze.

Umowa najmu powinna być jasna i przejrzysta dla obu stron. Pamiętaj, rzetelna wypożyczalnia kamperów, taka jak kamper w Rzeszowie,  odda w twoje ręce w pełni sprawny i wyposażony pojazd, który spełni twoje oczekiwania w długiej podróży.

Dodaj komentarz