sztuczne wlosy

Włosy doczepiane syntetyczne: Wady i zalety

Artykuł zaktualizowany 4 lipca 2023

Każda kobieta marzy o pięknych, długich, zdrowych włosach. Z drugiej strony, lubimy eksperymentować i się zmieniać – farbować, układać czy ścinać. A co jeśli mamy już krótkie włosy, ale marzymy o długich pasmach na już? Czy musimy czekać aż samodzielnie nam wyrosną? Otóż nie. W branży fryzjerskie, z pomocą przychodzi opcja tzw. włosów doczepianych. Możesz wybrać odcień i kolor takiej fryzury, a ponadto zdecydować, czy wolisz pasma naturalne czy syntetyczne. Czy te drugie są jednak warte grzechu? Jakie mają wady i zalety?

Metody przedłużania włosów

Niby wiadomo, że jeśli nie masz swoich naturalnych, długich włosów, a właśnie o takich marzysz, to należy użyć jakiejś metody, aby te dodatkowe pasma doczepić do twojej głowy.

Branża fryzjerska cały czas się rozwija, dlatego proponuje kilka takich metod doczepiania.

Wyróżniamy zatem metodę kanapkową, metoda clip-in, keratynowe przedłużanie włosów, mikroringi, metoda ultradźwiękowa, metoda japońska i siateczkowa.

Włosy syntetyczne i naturalne – wady i zalety

Jedną z popularniejszych metod jest metoda clip-in, która bazuje na dwóch rodzajach pasm – naturalnych i syntetycznych. Zdania na temat tego, który rodzaj jest lepszy są podzielone, a ty powinnaś wybrać taki, jaki będzie najbardziej odpowiedni właśnie dla Ciebie.

Włosy naturalne cechuje sprężystość i miękkość, a także piękny połysk, odporność na uszkodzenia mechaniczne i wysoką temperaturę. Pukle naturalne można farbować, przycinać, prostować, suszyć. Jest to także wybór dość trwały. Jednak jest to wybór dość drogi. Te pasma nadadzą się szczególnie dla Pań, które chcą dokonać jednorazowej i długotrwałej zmiany i zależy im na jakości.

Włosy syntetyczne to idealny wybór na jednorazowe wyjście. Przypominają wyglądem włosy naturalne, ale brak im naturalnego połysku, są one dość sztywne w dotyku. Nie są odporne na wysokie temperatury i są słabo podatne na jakąkolwiek stylizację. Mogą się również łatwo plątać, a latem powodować pocenie głowy. Czy syntetyki w takim razie mają zalety? Owszem.

Sporym plusem jest ich niska cena, ale nie tylko. Prosta metoda zakładania sprawia, że możesz je nosić cały dzień, do tego znajdziesz ich naprawdę szeroki wybór i do zakładania nie potrzebujesz fryzjera. Są dobre i do przedłużania i do maskowania przerzedzeń. Są proste i wygodne do nakładania. Nadadzą się do Pań, które chcą się samodzielnie nauczyć doczepiania, dla tych, które potrzebują jednorazowej zmiany np.na imprezę, a także dla Pań, lubiących eksperymentować.

Gdzie kupić przedłużane włosy i jak pielęgnować?

Jeśli chodzi o pielęgnację sztucznych włosów, to różni się ona w zależności od doczepów naturalnych i syntetycznych.

W przypadku włosów naturalnych, mycie należy zacząć od rozczesania, które powinno być spokojne, pozbawione szarpania, wykonane specjalną szczotką do naturalnych włosów. Warto używać także delikatne i naturalne szampony nawilżające.

Podczas mycia należy oczyścić włosy, ale ich nie trzeć. Strumień wody powinien być lany z góry, w celu wypłukania piany. Przyda się także użycie odżywki, a raz w tygodniu użyj serum lub maski.

Włosy naturalne myje się rzadko, a jeśli chodzi o suszenie – odsączaj włosy delikatnie za pomocą ręcznika jednorazowego. Unikaj tarcia.

Jeśli zaś chodzi o włosy syntetyczne, najpierw wyczesz je specjalną szczotką, a podczas mycia używaj nawilżającego szamponu. Wodę spłukuj tak samo, jak przy włosach naturalnych.

Natomiast po umyciu, użyj ręcznika papierowego i nie trzyj włosów. Pasma rozdzielaj palcami lub specjalną szczotką i zostaw do wyschnięcia samodzielnego. Nigdy nie susz włosów syntetycznych suszarką!

Włosy doczepiane możesz wybrać u swojej fryzjerki, jednak z powodzeniem możesz też samodzielnie je zakupić w sklepie internetowym.

Cameron Hair wiemy, jak pielęgnować włosy, zarówno te naturalne, jak i te sztuczne. Mamy doświadczenie oraz ogromny asortyment, a do tego przyjazną i pomocną obsługę, która pomoże ci w doborze właściwego produktu.

Koniecznie zajrzyj do nas i dowiedz się więcej.

Dodaj komentarz