mezczyzna uklada wlosy

Stylizacja męskich włosów – czego używać?

Artykuł zaktualizowany 20 maja 2020


Nowocześni mężczyźni regularnie odwiedzają salony fryzjerskie i nikogo już to nie widzi. Coraz więcej Panów stylizuje włosy również w domu za pomocą specjalnie stworzonych dla ich potrzeb produktów. Jakie kosmetyki do stylizacji męskich włosów wybrać?


Pomady do włosów

Pomady do włosów to kosmetyk, który stosowano już w starożytności. Obecnie ich podstawowym składnikiem jest woda, olej, lanolina, a także substancje zapachowe i utrwalające. Na rynku kosmetycznym znajdziesz szeroki wybór pomad. Wśród nich wyróżnia się błyszczące pomady oraz produkty o matowym wykończeniu. Co więcej, wybór masz również w zapachach. Pomady tworzone są na bazie wody lub wosku. Ich zaleta jest to, że utrzymują się na włosach dłużej niż np. żel. Ponadto nie obciążają włosów ani ich nie sklejają. Dzięki temu kosmetykowi:

  • Podkreślisz kształt swojej fryzury,
  • Dodasz włosom blasku,
  • Wymodelujesz włosy

Pamiętaj, że pomada powinna być wybrana do typu włosów. Samo nałożenie produktu jest banalne. Najpierw weź niewielką ilość pomady na palce, rozetrzyj w dłoniach i nanieś na włosy. Pamiętaj, aby przy tym przeczesywać je palcami. Na początku może być to dla Ciebie dość trudne, ale szybko dojdziesz do wprawy. Gdy już nałożysz ją na włosy, ułóż fryzurę przy pomocy grzebienia. Jeżeli zależy Ci na efekcie mokrych włosów, stosuj pomadę na mokro. Natomiast do prostowania lekkich loków, musisz nałożyć produkt na całej długości włosów i przeczesać grzebieniem.

Pasta do włosów

Bardzo popularnym produktem są pasty modelujące. To produkt, który posiada właściwości utrwalające oraz modelujące. Pozwala na stworzenie dowolnej stylizacji.  Dedykowane są przede wszystkim Tym Panom, którzy chcą uzyskać efekt objętość.  Pasty nadają włosom połysk. Natomiast usztywniają je nieco mniej, ponieważ mają mniejszą siłę utrwalenia fryzury.

Sprawdza się przede wszystkim na włosach krótkich i średniej długości, grubych i normalnych. natomiast nie jest polecana do cienki i słabych. Aplikacja pasty jest prosta. Wystarczy, że nabierzesz na palce naprawdę niewielką ilość kosmetyki, rozsmarujesz w dłoniach i nałożysz na poszczególne pasma. Jej zaletą jest przede wszystkim to, że nie daje uczucia sklejenia włosów, jak w przypadku zastosowania żelu. Podobnie jak pomady, za jej pomocą można uzyskać efekt połysku lub matowości.

Jeśli zależy Ci na wygładzeniu włosów, to wystarczy rozprowadzić pastę po całej długości włosów. Co więcej, pasta starczy Ci spokojnie na kilka godzin. Nie musisz brać jej ze sobą i ponownie nakładać.

Wosk do włosów

Jednym z produktów stylizacyjnych, po które sięgają mężczyźni, jest wosk do włosów. Wosk ma gęstą substancję. natomiast właściwości ma zbliżone do żelu. Nie usztywnia włosów, ale za to gwarantuje połyk i chroni przed uszkodzeniem oraz przesuszeniem. Jego aplikacja jest  również prosta. Można go nałożyć na suche i na mokre włosy. Należy rozetrzeć go w dłoniach, aby nabrał płynnej konsystencji, a następnie równomiernie rozprowadzić po włosach i ułożyć fryzurę według własnych upodobań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *