pozycjonowanie seo

Pozycja w wyszukiwarce – jak ją poprawić?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Strona WWW stanowi podstawę komunikacji pomiędzy firmą, a jej klientami. Jednak samo jej posiadanie to za mało, należy również sprawić, by jej pozycja w wyszukiwarce była jak najwyższa. Istnieje kilka sposobów, które mogą nam pomóc w realizacji tego celu.


Optymalizacja

Kiedy jesteśmy dopiero na etapie tworzenia własnego miejsca w Sieci warto skonsultować się z programistą, grafikiem i specjalistą od pozycjonowania stron WWW. To właśnie oni mogą nam pomóc w optymalizacji serwisu. Co dokładnie należy zrobić? Zadbać o tagi sekcji, a także tytuły i meta opisy. Te treści są widoczne w wynikach wyszukiwania, dlatego powinny zawierać odpowiednią ilość słów kluczowych. Dla SEO ważny jest również content. Treść jaka znajduje się na naszej stronie może nam pomóc lub znacznie utrudnić pojawienie się w tak zwanym Top 10. Jeśli nasza strona została stworzona już jakiś czas temu i do tej pory nie zadbaliśmy o jej pozycję w Sieci, warto skorzystać z audytu SEO. W Fabryce Marketingu znajdziemy specjalistów, którzy przygotują dla nas specjalną analizę, pokażą co należy zmienić i w jaki sposób pracować nad stroną, by przyciągała ona potencjalnych klientów


Dostosowanie

W świecie, gdzie zdecydowana większość użytkowników korzysta z przenośnych urządzeń takich jak tablety i telefony ważne jest by dostosować do nich stronę WWW. Niezależnie od tego, czy korzystamy z gotowego szablonu czy autorskiego rozwiązania, zadbajmy o responsywność witryny. Kwestia ta ma bardzo duży wpływ na pozycję naszego serwisu w Sieci.


Bezpieczna strona

Przeglądając różne witryny w Internecie z pewnością na większości z nich zauważyliśmy zieloną kłódkę. Odpowiada ona za tak zwany certyfikat SSL. Jest on niezbędny szczególnie na stronach, w których udostępniane są dane osobiste. Oprócz tego oznaczenia musimy także zwrócić uwagę na to, czy nasz protokół http, jest zakończony literą „s”. Stało się to bowiem wymagane. Kiedy na naszej stronie zabranie protokołu SSL zostanie ona uznana za niebezpieczną, a wejście na niej będzie utrudnione.

Na pozycję naszej strony w wynikach wyszukiwania wpływa wiele czynników. O niektóre możemy zadbać sami, inne lepiej skonsultować ze specjalistą.


 

3 thoughts on “Pozycja w wyszukiwarce – jak ją poprawić?

  1. Bardzo ważną kwestią są też wartościowe treści na stronie. Im więcej dobrej i unikalnej wiedzy niesie dana strona, tym wyżej znajdzie się w wynikach wyszukiwania. Jeśli samemu nie wiemy jak to zrobić, warto po pomoc zgłosić się do specjalistów zajmujących się pisaniem, copywritingiem SEO lub content marketingiem. Wraza z radami z tego artykułu sukces gwarantowany.

Dodaj komentarz