uczen przy laptopie

Poznaj 5 zalet studiowania RealTime online. Wirtualna uczelnia może odmienić Twoje życie!

Artykuł zaktualizowany 15 lipca 2023

W ostatnim czasie nikogo już nie dziwi możliwość studiowania RealTime online. Co więcej, opcja ta ma tak wiele zalet, że korzysta z niej coraz więcej osób. Przekonaj się, dlaczego będzie do korzystny wybór również w Twoim przypadku!

Jesteś na etapie wyboru kierunku studiów? A może rozważasz przebranżowienie się, do czego niezbędne są Ci studia? W obu przypadkach dobrze sprawdzi się wirtualna uczelnia, czyli możliwość studiowania RealTime online. Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj największe zalety takiego rozwiązania!

1.   Oszczędność czasu

Studiując RealTime online, z pewnością zaoszczędzisz mnóstwo czasu! Nie będziesz musiał codziennie lub co weekend dojeżdżać do uczelni, co niektórym studentom zajmuje nawet ponad godzinę w jedną stronę. Dodatkowo ominie Cię konieczność czekania na kolejne zajęcia w harmonogramie. Podczas studiowania w formule RealTime online nie spotkają Cię niewygodne luki i okienka w grafiku. Jeśli takie się znajdą, w domu szybko wypełnisz sobie czas. Na uczelni pozostaje Ci jedynie czekać.

2.   Możliwość połączenia życia zawodowego z prywatnym

Przez oszczędność czasu możesz wygodnie łączyć życie studenckie i osobiste, z tym zawodowym. Zajęcia odbywają się w ustalonych wcześniej godzinach, często istnieje również możliwość odrobienia ich interaktywnie. Dzięki temu możesz uczyć się przed pracą lub po jej zakończeniu, w dogodnym dla Ciebie momencie. Nawet jeśli wychowujesz dziecko lub masz wyjątkowo aktywne życie prywatne, takie studia z łatwością wpleciesz w swoją codzienność.

3.   Komfort studiowania na każdym etapie życia

Boisz się, że w pewnym wieku studiowanie już nie wypada? Nie chcesz spotkać się z ukradkowymi spojrzeniami młodszych studentów? Choć na większości uczelni bariera wiekowa nie istnieje, możesz poprawić swój komfort, zapisując się na studia RealTime online. Ucz się i zdobywaj nowe umiejętności bez względu na swój wiek! Każdy wiek jest dobry do zmian na lepsze. Studia RealTime online to także świetna opcja dla introwertyków i osób, które najlepiej czują się we własnym domu.

4.   Całodobowy dostęp do materiałów

W dowolnym momencie możesz odsłuchać wykład, przeczytać notatki lub zapoznać się z materiałem udostępnionym przez prowadzących. Także treści dodatkowe możesz szybko pobrać, nawet na długo po zakończeniu zajęć. Dzięki temu nie tylko uczysz się w dogodnym dla Ciebie momencie i zdajesz egzaminy na wysokie oceny, ale również masz możliwość powrotu do materiału po całkowitym ukończeniu studiów.

5.   Oszczędność pieniędzy

Studia RealTime online są równoznaczne z brakiem wydatków, które są konieczne przy studiowaniu fizycznym. Mowa głównie o biletach autobusowych, jedzeniu na mieście, akademiku czy podręcznikach. W semestrze obowiązuje jeden intensywny zjazd ćwiczeniowy.  Mieszkając w rodzinnym domu lub ograniczając wydatki związane ze studiowaniem, możesz oszczędzać i zbierać pieniądze na swoją przyszłość. Rozważ różnego rodzaju inwestycje, które w późniejszym okresie przyniosą Ci korzyści!

Dodaj komentarz