strategia marketingowa

Jakie zastosowanie mają etykiety samoprzylepne?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Etykiety samoprzylepne mają bardzo szerokie zastosowanie. Stosowane są do oznaczania paczek, produktów spożywczych, a także wykorzystywane podczas prac porządkowych i przeprowadzek. Stanowią one również skuteczne narzędzie marketingowe, które wpływa na identyfikację firmy i wzmacnia jej wizerunek. W jaki sposób można wykorzystać etykiety samoprzylepne w biznesie i nie tylko?


Etykiety samoprzylepne jako skuteczne narzędzie marketingowe

Na kreowanie pozytywnego wizerunku marki składa się wiele czynników. Głównym jest identyfikacja wizualna marki, a także działania reklamowe. Mają one na celu zdobycie nowych klientów oraz zwiększenie przywiązania klienta do marki. Niewątpliwie skutecznym narzędziem marketingowym są opakowania oraz etykiety produktów. Nie tylko dostarczają informacji o danym produkcie, ale przede wszystkim budzą zainteresowanie i budują wizerunek firmy, a także zwiększają widoczność marki.

Obecnie w sklepach mamy ogromny wybór produktów. Ostateczna decyzja o zakupie konkretnego często zależy od opakowania., ponieważ ludzie „jedzą oczami”. Im atrakcyjniejsze opakowanie i etykieta, tym większe skupienie uwagi na produktach oraz szansa na zdobycie nowych klientów. Stosując etykiety samoprzylepne jako narzędzie marketingowe, należy pamiętać nie tylko o umieszczeniu najważniejszych informacji takich jak cena, przeznaczenie, ale również o tym, że mają one identyfikować produkt z marką.


Etykiety samoprzylepne na wódkę weselną

Coraz więcej nowożeńców decyduje się na specjalnie stworzone na ślub etykiety na weselną wódkę.  Stanowią one świetną alternatywę dla stosowanych dotychczas klasyczny zawieszek, wiązanych na szyjce butelki. Takie naklejki są doskonałą ozdobą stołu. Wybierając je, należy pamiętać o tym, aby komponowały się stylistycznie z przewodnim motywem wesela oraz resztą aranżacji. Powinny być utrzymane w kolorystyce wystroju sali oraz innych dodatków jak.np winietki z imieniem i nazwiskiem gości, dodatki na krzesłach.

Możemy przebierać w gotowych wzorach, ale również wzbogacić je o własny tekst np. datę ślubu, imiona Państwa Młodych, a także autorski wierszyk. Wódka z etykieta z własnym tekstem to idealny pomysł na podziękowanie dla gości. Wówczas warto dodać element podziękowania.


Etykiety na przetwory spożywcze

Etykiety na przetwory spożywcze stosowane są nie tylko przez firmy, ale również przez w domu. W przypadku etykiet na produkty, które znajdują się na półkach sklepowych, powinni zawierać istotne informacje, takie jak:

  • skład,
  • wartość odżywcza produktu,
  • data przydatności do spożycia,
  • informacje o alergenach.

Etykiety wykorzystywane są również w domu. Dzięki nim można w łatwy i szybki sposób uporządkować domową spiżarnię. Warto umieścić na nich takie informacje jak:

  • Rodzaj przetworu,
  • Data zrobienia przetworu.

Przetwory domowe z etykietą mogą stanowić również oryginalny i wyjątkowy upominek z okazji np. Świąt Bożego Narodzenia, imienin, Dnia Matki, dziecka i innych. Warto wtedy wybrać elegancką etykietę, która będzie ozdobą przetworu. Można również pokusić  się o spersonalizowaną naklejkę, na której umieścimy np. życzenia.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *