maszyna-drukuje-ulotki

Jakie ulotki można wydrukować online?


Zakup ulotek online to chyba najwygodniejszy sposób na przygotowanie drukowanych materiałów marketingowych. Prosty projekt można stworzyć we własnym zakresie lub zlecić wykonanie grafikowi. Nowoczesne drukarnie internetowe oferują w sieci każdy rodzaj i format, nawet w dużych nakładach.


Format ulotki i rodzaj papieru

Decydując się na zakup ulotek reklamowych w sieci możemy wybierać pomiędzy typowymi formatami z przedziału od A7 do A3 oraz popularnym formatem DL. W przypadku ulotek składanych dostępne są wielokrotności standardowych rozmiarów, aż do formatu 4 x A4 łamanego w różnych konfiguracjach. Drukarnia Studio Kolor oferuje również szeroki wybór papieru kredowego o różnej gramaturze. Klienci mogą wybierać pomiędzy gramaturą papieru od 90 g – w ulotkach standardowych, do 350 g – w przypadku ozdobnego papieru Cyclus offset, dedykowanego zaproszeniom i pocztówką.

Rodzaj i gramatura papieru, jest powiązana z typem ulotki, np. ulotki perforowane produkuje się na papierze o gramaturze 170 g, ponieważ gwarantuje on wytrzymałość wystarczającą do tego by wydzierać, wytyczone perforacją elementy bez niszczenia całej ulotki. Prestiżowe ulotki składane, w wersji LUX, mogą dodatkowo być wykończane na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest lakierowanie powierzchni papieru, specjalnym środkiem ochronnym, wzmacniającym strukturę i chroniącym grafikę przed intensywnym promieniowaniem UV.

Drugi sposób, wybierany przez najbardziej wymagających, to połączenie lakierowania z ochronną warstwą przezroczystej folii matowej. Tak przygotowany papier wygląda imponująco jest bardzo wytrzymały.


Rodzaje dostępnych ulotek

Ulotki w formacie DL, także składane, to chyba najpopularniejszy rozmiar tego nośnika. Oprócz typowego formatu kopertowego, Studio Kolor oferuje praktycznie wszystkie stosowane współcześnie rodzaje ulotek, włącznie z nowoczesnymi ulotkami syntetycznymi. Rodzaj ulotki jest w dużej mierze powiązany z jej przeznaczeniem. Ogólna klasyfikacja wygląda mniej więcej następująco:

  • ulotki standardowe – do zastosowań ogólnych, od wersji budżetowych po ulotki o wysokiej jakości.
  • Ulotki składane – idealne, gdy potrzeba więcej powierzchni na komunikowanie się z odbiorcami.
  • Ulotki składane w wersji LUX – jakość widoczna na pierwszy rzut oka, dedykowane do komunikacji z odbiorcom wymagającym. Idealne do prezentacji w segmencie premium.
  • Ulotki z perforacją – sprawdzą się jako bony rabatowe, talony i kupony. Idealne, gdy części ulotki pełnią różne funkcje i mogą funkcjonować oddzielnie.
  • Ulotki w formie zaproszeń i pocztówek – sprawdzą się jako gadżet, niezbędne przy organizowaniu eventów prywatnych, biznesowych i publicznych. Zaproszenie lub bilet wstępu to dobry sposób na nadanie ulotce wartości dodanej, która zmobilizuje odbiorcę do jej zachowania.
  • Ulotki syntetyczne – charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz zmieniające się warunki atmosferyczne. Sprawdzą się jako przywieszki, instrukcje, mapy i nie tylko.

Różnorodność form sprawia, że ulotka to cały czas skuteczne narzędzie komunikacji. Innowacyjne materiały i technologie pozwalają korzystać z tej formy marketingu w nowych okolicznościach oraz podkreślać i budować pozytywny wizerunek w tradycyjny sposób.


Jak przygotować projekt do druku?

Przygotowanie ulotki do druku w Studio Kolor to tylko kilka prostych kroków. Po pierwsze należy pobrać ze strony drukarniaonline.pl makietę ulotki we właściwym formacie. Firma udostępnia makiety w PDF, AI, CDR, PS, ID, ale akceptuje także projekty przygotowane w JPG, TIF oraz TIFF. Następnie z pomocą grafika lub samodzielnie należy przygotować projekt, trzymając się ogólnych wytycznych, tj.; rozdzielczość 300 DPI, brak znaczników, kolorystyka z palety kolorów CMYK.  Tak przygotowany projekt ulotki można przesyłać do Studio Kolor i zlecać wydruk.


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *