modelka zima

Botki czy kozaki – jakie buty wybrać na zimę?

Artykuł zaktualizowany 12 maja 2021


Buty na zimę powinny być przede wszystkim ciepłe, nieprzemakalne i antypoślizgowe. Warto mieć świadomość, że zakładając obuwie nieodpowiednie do warunków pogodowych, może sprawić, że samo przemieszczanie się będzie niebezpieczne. Dobre buty są bowiem równie ważne co ocieplane spodnie, puchowa kurtka, czapka, szalik i rękawiczki. Stopy są jedynymi partiami ciała, które bezpośrednio dotykają gruntu. Dodatkowo, są również najdalej wysunięte, dlatego szybko ulegają wychłodzeniu.

Zbyt cienkie obuwie, które łatwo ulega zamoczeniu, może być powodem przeziębienia; z kolei zbyt śliskie buty lub takie, które nie usztywniają odpowiednio kostki mogą doprowadzić do urazów. Aby połączyć wygodę, funkcjonalność i stylowy wygląd warto wybrać kozaki damskie na zimę.


Kozaki damskie

kozaki damskie
Obuwie tego typu cechuje się gustownością, elegancją oraz praktycznością. To świetny wybór na zimę, zarówno przemieszczając się w przestrzeni miejskiej, jak i doskonała stylizacja do pracy. Modeli oraz fasonów kozaków damskich jest sporo, a wśród nich mogą się znaleźć zarówno bardziej sportowe, jak i eleganckie wersje.

Warto jednak pamiętać o tym, że kozaki najlepiej sprawdzą się w równej przestrzeni miejskiej. Nie będą zatem odpowiednie na długie zimowe spacery. Klasycznym modele kozaków damskich są sztyblety, które posiadają bardziej militarny wygląd, a prostota formy pozwala na dopasowanie do niemalże każdej stylizacji.


Funkcjonalność i wygoda

Elegancja i stylowy wygląd to nie tylko jedyne cechy kozaków damskich. Obuwie tego rodzaju świetnie sprawdzi się w chłodne, deszczowe dni. Możemy mieć zatem pewność, że woda nie dostanie się do środka buta. Warto również zadbać o odpowiednią impregnację buta, buta, który przed pierwszym użyciem, należy spryskać środkiem odpowiedzialnym za ochronę przed wilgocią.
Fason bardziej elegancki i kobiecy, czyli kozacki damskie na szpilce. Świetnie sprawdzą się jako uzupełnienie biurowej stylizacji, jak i element wystroju połączony ze stylową sukienką.

Płaskie modele będą świetne na zakupy, spacery z dzieckiem albo spotkanie z przyjaciółką. Te wykonane z zamszu dobrze komponują się z trenczem albo ramoneską. Kozaki damskie to już klasyczny fason obuwia zimowego, który sprawdza się w niemalże każdych warunkach pogodowych. Warto postawić na klasykę i wybrać prosty krój, który pozwoli na dowolne połączenie w różnorodnych stylizacjach. Warto również pamiętać, że tylko regularna pielęgnacja zapewni butom trwałość i piękny wygląd przez ciężkie warunki zimowe.


 

 

Dodaj komentarz