siec dla rybakow

Jak zrobić sieć rybacką?

Artykuł zaktualizowany 5 października 2020


Nie ma wątpliwości, że łowienie ryb to wciąż jedno z ulubionych zajęć mężczyzn. Zamiast siedzieć z wędka przez kilka godzin, lepiej zastawić pułapkę w postaci sieci rybackiej. Nie musisz jej kupować, a przygotować samodzielnie. Jak zrobić sieć rybacką?


Co wziąć pod uwagę robiąc sieć rybacką?

Sieci rybackie dostępne są w różnych kształtach i wykonane z różnorodnych materiałów. Jeśli zależy Ci na zrobieniu własnej, weź pod uwagę kilka istotnych kwestii:

 1. Wybierz odpowiedni materiał. Pierwszym krokiem jest poszukanie odpowiedniego materiału. Wiele oferowanych przez sklepy sieci, stworzono z materiałów, które mogą spowodować skaleczenia oraz uszkodzenia. Ponadto materiał powinien być miękki oraz elastyczny
 2. Wybierz rozmiar dziur. Dziury musza być takiej wielkości, aby złowiona ryba nie przeszła, Zwróć uwagę na elastyczność materiału. Materiał nie tylko powinien cechować się.
 3. Znajdź łatwy w użyciu uchwyt. Przyda się po to, aby ułatwić przechowywanie, gdy nie używasz.

Co potrzeba do przygotowani sieci rybackiej?

Sieci rybackie można kupić w sklepie lub wykonać samodzielnie. Sposobów na jej stworzenie jest naprawdę wiele. Sieci rybackie możesz zrobić  ze sznurka, linii, a także i naturalnych włókien. Niektórzy korzystają nawet z odzieży i tworzą sieci ze starego podkoszulka. Natomiast obramowanie można zrobić nawet z gałązek.

Wystarczy wtedy znaleźć giętką gałązkę i wciągnąć je w dolne szwy t-shirty, zrobić dziurkę i wyciągnąć przez nie końce gałązki. Potem związać je razem sznurkiem i znów wepchnąć w sieć. Podkoszulek następnie należy związać powyżej otworu na głowę oraz ręce. Choć lepszym pomysłem będzie zdecydowanie pręt. Do wykonania lepszej jakości sieci będzie Ci potrzebny:

 • pręt z mosiądzu albo stali szlachetnej,
 • kawałek PCV, aby wykonać uchwyt sieciowy,
 • kawałek materiału siatkowego, piła do metalu,
 • brzytwa albo nóż użytkowy,
 • taśma, która pozwoli Ci przymocować rączki obręczy,

Jak zrobić sieć rybacką? Krok po kroku

 1. Najpierw musisz zgiąć pręt, aby utworzyć kółko. W ten sposób wykonasz obręcz. Następnie wygnij o jakieś 5 cm końcówek w dół. W ten sposób utworzysz część obręczy, do której przymocuje się rękojeść z PVC.
 2. Po przeciwległych stronach materiału z siatki PCV musisz wyciąć dwa rowki. Są po to, aby umieścić w nich potem pręty. Zrobisz to za pomocą piły do metalu. natomiast na drugim końcu musisz wywiercić otwór mocowania uchwytu.
 3. Nawlecz materiał siatki na obręcz. Możesz to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy polega na tym, że złożysz materiał na pół i zszyjesz dwie strony siatki tak, aby otworzyły torbę. Następnie wystarczy przeciągnąć otwarty koniec sieci na pręt. Drugi sposób polega na nawleczeniu każdego górnego końca materiału siatkowego na pręt, a potem zszyciu boków.
 4. Następnie musisz wsunąć końce w koniec materiału z siatki PCV, w którym wcześniej wyciąłeś dwa wycięcia.
 5. W następnym kroku zrób z taśmy klejącej kilka pasków na długość około 10 centymetrów. I owiń nią uchwyt sieciowy i siatkę w taki sposób, aby przymocować uchwyt do obręczy.

Dodaj komentarz