seo

Czym jest White Hat SEO? Jak wybrać agencję SEO w Rzeszowie?

Artykuł zaktualizowany 5 marca 2021


Tylko w takiej sytuacji pozycjonowanie zakończy się pożądanym rezultatem i przyniesie wartościowy ruch na stronie. Jak osiągnąć ten cel zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami?


Czym jest White Hat SEO?

Pod tym pojęciem kryją się wszelkie działania, odpowiadające wytycznym wyszukiwarek, których zadaniem jest optymalizacja strony internetowej i uczynienie jej wartościową dla użytkownika. Opiera się w głównej mierze na rozbudowie treści i marketingu przychodzącym. Najprościej rzecz ujmując White Hat SEO to (dozwolone przez wyszukiwarki) czynności, ulepszające witrynę w taki sposób, aby odpowiadała ona w jak największym stopniu frazie lub pytaniu użytkownika.

Pozycjonowanie Rzeszów – strategia White Hat SEO

Strategia White Hat SEO dla miasta Rzeszów opiera się na osiąganiu wysokich pozycji w wyszukiwarce i budowaniu wartościowej strony internetowej. Pierwszym krokiem są działania w obrębie strony www, do których zalicza się m.in.:

 • usystematyzowanie struktury strony,
 • zamieszczenie wartościowych treści,
 • zadbanie o responsywność strony www,
 • stosowanie tzw. przyjaznych linków,
 • zabezpieczenie strony certyfikatem SSL,
 • zadbanie o unikalne, zoptymalizowane grafiki,
 • uporządkowanie kodu HTML,
 • poprawne przekierowania na stronie.

Sprawdź ofertę pozycjonowania w Rzeszowie: https://greenparrot.pl/nasza-oferta/pozycjonowanie-stron-internetowych/rzeszow/

Czym się różni White Hat od Black Hat w SEO?

White Hat SEO obejmuje metody pozycjonowania, które są powszechnie akceptowane. Kluczową kwestią jest tutaj faktyczne zainteresowanie użytkownika internetu treścią, zawartą w witrynie. Ważne jest również stworzenie strony internetowej, przyjaznej dla robotów Google. Pod pojęciem Black Hat SEO, z kolei, kryją się niepożądane i zakazane działania. Osiągane są w krótkim czasie, przy niskich nakładach pracy i niskich kosztach. Mowa tutaj m.in. o:

 • cloakingu (ukrywaniu, maskowaniu) – prezentowanie innych treści witryny robotom indeksującym, a innych internautom,
 • nadmierne nasycenie tekstu frazami kluczowymi,
 • kupowanie linków do strony,
 • przekierowywanie użytkownika bez jego zgody na inne strony internetowe.

Jeżeli nieakceptowane działanie wyjdzie na jaw, niesie to ze sobą poważne konsekwencje. Pozycja strony internetowej na liście wyszukiwania może zostać obniżona, a nawet może ona zostać całkowicie wykluczona z indeksu.

Pozycjonowanie Rzeszów – agencja godna zaufania

Przed skorzystaniem z usług firmy pozycjonującej, warto zasięgnąć informacji, jakie techniki pozycjonowania wykorzystuje. Wybór odpowiedniej agencji SEO powinien być poprzedzony analizą kosztów, korzyści, ale przede wszystkim – ryzyka. White Hat SEO wymaga cierpliwości i pochłania o wiele więcej czasu niż Black Hat SEO, które może skutkować nieprzyjemnymi konsekwencjami. Jeśli chcesz działać zgodnie z zasadą fair play – zaufaj agencji, która w swojej pracy stawia na White Hat SEO.

Dodaj komentarz