subaru

Bezpiecznie z Subaru: aktywnie i pasywnie

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Autorskie rozwiązania Subaru w zakresie bezpieczeństwa mają za zadanie minimalizować skutki wypadku, a także wspomóc działania podejmowane tuż po przykrym zdarzeniu na drodze. Nowoczesne technologie dają na tym polu naprawdę sporo możliwości – zarówno w kwestii bezpieczeństwa pasywnego, jak i aktywnego.


Bezpieczeństwo przede wszystkim

Samochody, którymi poruszamy się dziś po drogach, pełne są systemów mających zapewnić nam bezpieczną i pewną jazdę. Różnica między nimi polega na innowacyjności oraz skuteczności. Najlepsze rozwiązania to takie, które zostały sprawdzone podczas licznych testów. Takimi może pochwalić się Subaru – japoński koncert motoryzacyjny, któremu zależy na tym, aby zapewniać nie tylko przyjemną i dynamiczną, ale przede wszystkim pewną jazdę w każdych warunkach.

Właśnie dlatego nowe samochody Subaru posiadają przemyślane, innowacyjne, a przede wszystkim autorskie rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa. Dwa istotne filary – bezpieczeństwo pasywne i aktywne – to tylko część z nich.


Lepiej zapobiegać niż leczyć

Bezpieczeństwo aktywne polega na stosowaniu takich technologii, które zapobiegają licznym zagrożeniom na drodze. Systemy Subaru mają za zadanie zapewnić pewność za kierownicą bez względu na panujące warunki. Deszcz, śnieg, nierówna nawierzchnia – czynniki utrudniające jazdę zostają zmniejszone za sprawą takich systemów, jak stały napęd wszystkich kół Symmetrical AWD, system kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy czy aktywne sterowanie momentem napędowym. To dodatkowe możliwości, jakie można wykorzystać podczas jazdy, zyskując zarazem kontrolę nad autem.


Skuteczna ochrona podczas wypadku

Bezpieczeństwo pasywne polega na stosowaniu rozwiązań, których celem jest ochrona kierowcy i pasażerów przed bezpośrednimi skutkami wypadku. Elementem zapewniającym bezpieczeństwo w tym obszarze jest nadwozie. Jego specyficzna, solidna konstrukcja została przemyślana w taki sposób, aby jak najlepiej zminimalizować efekt zderzenia zarówno wewnątrz samochodu, jak i poza  nim – ochroną w tym przypadku objęci zostają również piesi. Każdy element, jaki wchodzi w skład budowy auta, przemyślany jest właśnie w tym celu.


 

Dodaj komentarz