elegancki męski zegarek

Elegancki zegarek – czy może dodać powagi?

Artykuł zaktualizowany 29 sierpnia 2019


Zegarki podręczne, już od czasu swojego powstania, posiadały kilka różnych typów. Oczywiście na początku mogli sobie na nie pozwolić jedynie ludzie majętni, gdyż precyzyjny mechanizm oraz materiały, z których się je wykonywało, były niezwykle cenne. Dziś, gdy wszystko poddawane jest masowej produkcji, a nierzadko również dywersyfikacji jakości, podręczny zegarek może mieć każdy.

Jaki on jednak będzie, zależy już od indywidualnych upodobań konsumenta. Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie, które z modeli można zaliczyć do eleganckich? Czym charakteryzują się stylowe zegarki, a od czego stronią?


Elegancja tkwi w prostocie

Tym, co świadczy przede wszystkim o elegancji podręcznego zegarka, jest jego wzornictwo. Przyjęło się, że modele zaprojektowane ze smakiem reprezentują sobą prostotę i umiar. Zbyt wiele ozdób, zbyt krzykliwe kolory, czy też nieopaczny dobór kształtu mogą zepsuć cały efekt, choć nie brakuje propozycji, które balansując na granicy, osiągają całkiem dobre wyniki sprzedażowe. O takich zegarkach mówi się często, że są klasyczne, z czym można by się jak najbardziej zgodzić, gdyby nie fakt, iż da się w nich również zauważyć nowoczesny minimalizm.


Ten artykuł Ciebie zainteresuje – Buty New Balance, dlaczego warto je mieć?


Wykonanie zegarka

Elegancki zegarek, który podkreśli powagę stanowiska, czy też będzie stanowić odpowiedni dodatek do stylizacji wieczorowej, powinien odpowiednio się prezentować. Osiąga się to między innymi poprzez użycie starannie wyselekcjonowanych materiałów, z których dany model został wykonany. Ich wzornictwo oczywiście także ma znaczenie, ale jeśli nie będzie szło w parze z jakością, to zamiast elegancji konsument uzyska wrażenie taniości.

Dobry, elegancki zegarek wygląda na wartościowy, choć wcale nie musi kosztować kilku tysięcy złotych. Ważna jest tu zarówno koperta, jak i pasek, czy bransoleta – każdy szczegół może zaważyć na finalnym odbiorze i dopasowaniu do stylizacji.


Podkreśla płeć właściciela

Inaczej wygląda elegancka kobieta, a inaczej elegancki mężczyzna. Są oczywiście okazje, gdy można pozwolić sobie w tym zakresie na odrobinę mniej oficjalności, jednakże zawsze warto zwrócić uwagę, czy z obranym stylem komponuje się również zegarek. Damskie modele w takim wypadku posługują się węższym paskiem lub bransoletką, białą tarczą i złotą lub srebrną kopertą. Męskie natomiast lubią odcienie brązu i czerni, z okazjonalnymi akcentami kolorystycznymi oraz dużą tarczą czasomierza (oczywiście o prostym i minimalistycznym wzornictwie).

Warto tu także dodać, że dla mniej oficjalnych spotkań można wybrać wariant unisex – pasuje do konsumentów obojga płci i prezentuje się bardzo subtelnie, ale też stawia w większej mierze na współczesny wygląd.


Ma swoje słodkie tajemnice

Elegancki nie oznacza wcale nudny, co doskonale widać po współczesnych projektach zegarków podręcznych. Marki, które zajmują się ich dystrybucją, już dawno zdały sobie sprawę, że taki gadżet powinien wyglądać niepozornie, jednocześnie skrywając w sobie funkcjonalność, na jaką liczą dzisiejsi klienci. Mamy więc modele z datownikiem, stoperem, możliwością ustawienia czasu w kilku miejscach na Ziemi.

Mamy też Smartwatche, które dzięki ekranowi LED mogą wyświetlić każdy rodzaj tarczy, a tym samym w jednej chwili przekształcić się z modelu sportowego lub dziecinnego w elegancki zegarek dla pana lub pani.


Informacji na temat eleganckich zegarków podręcznych udzielił nam sklep internetowy Zegarmistrz.com

4 thoughts on “Elegancki zegarek – czy może dodać powagi?

Dodaj komentarz