Stroiki-na-cmentarz

Stroiki na cmentarz, które sprawdzą się najlepiej?

Artykuł zaktualizowany 18 września 2023

Odwiedzając groby zmarłych chcemy wyrazić swój szacunek do nich, ale też pokazać, że wciąż o nich pamiętamy. Jako symbol pamięci umieszczamy na nagrobkach stroiki. Dostępne są w wielu różnych rodzajach. Jakie najlepiej wybrać i czym kierować się przy wyborze?

Stroiki na cmentarz – z jakich kwiatów warto je wybierać?

Gdy zbliża się dzień Wszystkich Świętych, musimy znaleźć stroiki na cmentarz. Na początek powinniśmy podjąć decyzję, czy chcemy wybrać te z kwiatów żywych, czy sztucznych. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety. Jeżeli np. podróżujemy pociągiem i czeka nas naprawdę długa podróż, to lepiej wybrać stroiki sztuczne, które są trwalsze, odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne. Żywe kwiaty na skutek zmiany temperatury mogą bardzo szybko zwiędnąć. Gdy dojeżdża się na cmentarz samochodem, jedno i drugie rozwiązanie dobrze się sprawdzi. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, jak często odwiedza się groby bliskich. Jeśli jest to rzeczywiście raz do roku, to najlepiej wybrać kwiaty sztuczne, które mogą dobrze się prezentować do kolejnego sezonu, zanim przyjedziecie na cmentarz, by oczyścić grób i samą wiązankę czy też wymienić ją na nową. Z kolei gdy grób bliskiej osoby odwiedzacie częściej, w ramach rocznicy śmierci, urodzin, to możecie zdecydować się na kwiaty żywe. Oczywiście w tym przypadku musicie liczyć się z koniecznością wymiany stroika po tygodniu lub dwóch, w zależności od warunków, a także możliwości podlewania kwiatów.

Stroiki na cmentarz – z jakich kwiatów wybrać?

Stroiki na cmentarz mogą być utrzymane w monochromatycznej kolorystyce. Można też postawić na ciemne kolory przełamane pastelowymi. Nie trzeba wcale wybierać stroików składających się z jednego rodzaju kwiatów, przy czym należy zwrócić uwagę na symbolikę. Róża jest symbolem nie tylko miłości czy wierności, ale też oddania i dobroci. Chryzantemy warto skomponować z szyszkami czy też zielonymi gałęziami. Jest to symbol rozpaczy i smutku. Niewątpliwie jeżeli szukacie najbardziej trwałych, ciętych kwiatów, to powinniście postawić na goździki. Stanowią one symbol wiecznej pamięci. Świetnie prezentują się w połączeniu z różami, podobnie zresztą jak białe lilie, które są bardzo delikatne. Oczywiście można także wybrać mieczyki, które są wyrazem pamięci. Doskonale prezentują się w połączeniu z chryzantemami i różami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *