kobieta w staniku

Na co zwracać uwagę kupując biustonosze w dużych rozmiarach?

Artykuł zaktualizowany 8 lutego 2021


Czy rzeczywiście prawdą jest, że posiadanie obfitego biustu niesie za sobą wiele korzyści? Z tego przynajmniej założenia wychodzą reprezentanci płci męskiej. A co na ten temat mają do powiedzenia posiadaczki większych piersi? Trudności z doborem biustonosza w dużym rozmiarze, problemy z postawą czy uprawianiem sportu – to jedynie kilka mankamentów związanych z obszernym biustem.


Duży biust = duży kłopot

Choć wiele osób uważa obfity biust jako atut kobiecej sylwetki to nie można zapominać, że jest to również problem, którym każdego dnia muszą stawiać czoła jego właścicielki. Wystarczy jednak dobrze dobrany biustonosz w dużym rozmiarze, aby zmniejszyć intensywność tych dolegliwości. Bóle pleców związane z dużym ciężarem piersi już nie będą takie uporczywe, ponieważ kręgosłup będzie miał lepsze podparcie i tym samym zabezpieczy go przed wadami postawy.

Mając odpowiedni stanik możemy być również spokojni o ryzyko powstawania jakichkolwiek deformacji. Wiele pań, mając do dyspozycji ograniczony wybór biustonoszy, często wybiera małe modele, które nie dość, że spłaszczają i ściskają biust powodując jego mało apetyczny wygląd to dodatkowo – w dłuższej perspektywie – zniekształcają go, powodując trwały defekt.

Kupujemy biustonosze w dużych rozmiarach – na co zwracać uwagę?

Wystarczy zastosować się do kilku ważnych zasad, aby kupić stanik plus size równie wygodny w użytkowaniu, co atrakcyjnie prezentujący się. Po pierwsze: szerokie ramiączka. To bowiem jeden z najważniejszych elementów biustonosza na duży biust. Im szersze, tym lepiej, albowiem nie będą wbijać się w ramiona i powodować nieprzyjemnego ucisku, ale również w optymalny sposób zapewnią jego podtrzymanie. Po drugie, miseczki. Tylko biustonosze w dużych rozmiarach o zabudowanych miseczkach zapewnią komfort dużym piersiom. Nie mówiąc już o nieoczekiwanym wysunięciu się piersi ze zbyt głęboko wyciętej miski. Co więcej, zabudowane modele potrafią równomiernie rozłożyć ciężar piersi, zabezpieczając przed bolesnymi dolegliwościami pleców.

Jakie biustonosze w dużych rozmiarach nie są wskazane? Przede wszystkim te o miękkiej konstrukcji, pozbawione jakichkolwiek usztywnień, które nie tylko nie zapewniłyby optymalnego podtrzymania biustu, ale również nie odciążyłyby kręgosłupa. Niezbyt mile widziane są modele z silikonowymi ramiączkami. Nie dość, że będą wbijać się w skórę, powodując bolesne otarcia i podrażnienia to dodatkowo nie podtrzymają sporej wielkości biustu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *