kubek z nadrukiem

Gadżety firmowe- kubki z własnym nadrukiem

Artykuł zaktualizowany 30 listopada 2021


Niezmiennie uwielbiamy kubki z nadrukiem. To nieodłączny gadżet podczas porannej kawy, popołudniowej herbaty, czy rozgrzewającej czekolady w pochmurny dzień. Nadruk na kubku może pełnić jedynie funkcję dekoracyjną, często jednak pozwala spersonalizować kubek, nadać mu wyjątkowy charakter, co sprawia, że to fantastyczny pomysł na prezent. Kubki z firmowym logo są również chętnie wybierane jako gadżet reklamowy. Trudno o skuteczniejszą promocję, jak ta codzienna podczas picia kawy w domu lub biurze. Jak wykonać wysokiej jakości nadruki na kubkach? Dysponując odpowiednim sprzętem, dobrym projektem i oczywiście kubkiem, sprawa jest naprawdę prosta.


Jak wybrać dobrać prasę termotransferową?

Nowoczesna prasa do kubków pozwoli wykonać doskonałej jakości nadruk metodą sublimacji i termotransferu. Najlepszą opcją będzie tutaj sprzęt automatyczny, tzn. automatycznie po zaciśnięciu kubka w prasie rozpocznie się proces wygrzewania oraz właściwe odliczanie czasu. Z pewnością w odpowiednim momencie włożymy kubek do prasy (po osiągnięciu przez urządzenie zadanej temperatury) i wyciągniemy go po ustalonym czasie.

Wybierając prasę, podobnie jak chociażby ploter tnący, warto zwrócić uwagę na sposób obsługi urządzenia. Prosty – zdecydowanie ułatwi nam pracę. Kluczowymi elementami będą zatem intuicyjny ekran LCD oraz kontroler temperatury. Ważne również, aby ​grzałka prasy pokryta była silikonem, dzięki któremu nic nie będzie przywierało do jej powierzchni. Wysokiej jakości prasy zakupić można m.in. na stronie https://www.supportart.pl/.

Jak przygotować nadruk?

Projekt nadruku, jaki znajdzie się na kubku powinien być przede wszystkim odpowiedni pod względem rozmiaru i rozdzielczości. W ten sposób uzyskamy pożądany efekt wyraźnego, pełnego obrazu. Gotowy projekt trzeba będzie wydrukować na papierze sublimacyjnym. W tym miejscu musimy pamiętać o wykonaniu lustrzanego odbicia przygotowanej grafiki, czy zdjęcia. Tylko w ten sposób uzyskamy nadruk, który po naklejeniu do powierzchni kubka będzie poprawny i czytelny.

Na koniec pozostanie nam jedynie wyciąć przygotowany nadruk – obraz lub napis – wykorzystując do tego wspomniany już ploter. Nakładając projekt na kubek sprawdźmy, czy idealnie przylega do jego powierzchni.

Trwały i estetyczny kubek

Na jakich kubkach można wykonywać nadruki metodą sublimacji, czy termotransferu? Zdecydowanie najlepszym tutaj rozwiązaniem, zarówno pod względem trwałości, jak i estetyki nadruku, będzie klasyczny kubek ceramiczny. Na ceramice będzie nam najłatwiej umieścić logo firmy, slogan reklamowy, zdjęcie, czy nawet bardziej skomplikowaną grafikę. Metoda sublimacji w połączeniu z takim właśnie materiałem gwarantuje również trwałość nadruku i jego doskonałą kondycję przez długi czas użytkowania kubka. Czy jednak każdy kubek ceramiczny będzie jednakowo dobrym rozwiązaniem?

Optymalne efekty uzyskamy sięgając po wysokiej jakości ceramikę klasy Premium A. Jest ona wyjątkowo trwała, wyróżnia się długą żywotnością, sam kubek z kolei posiada grubsze ścianki (dłużej utrzymuje temperaturę napoju), ma efektowny połysk i można bez przeszkód myć go w zmywarce (jej działanie nie odbarwi kolorów nadruku na powierzchni kubka). Najpopularniejszą pojemnością są tutaj kubki 330 ml, choć spotykanym rozwiązaniem bywają także kubki o pojemności 450 ml.

Dodaj komentarz