Piżama damska

Piżamy damskie na lato – jak dobrać odpowiedni materiał?

Artykuł zaktualizowany 22 maja 2024

Upalne noce są częstym powodem obniżenia jakości snu. Sprawdź, jaką piżamę wybrać, aby dobrze przygotować się na letnie temperatury!

Piżama damska na lato – jaki materiał sprawdzi się najlepiej?

Charakterystyka klimatu umiarkowanego sprawia, że panujące w polskich domach temperatury w trakcie letnich i zimowych nocy różnią się od siebie diametralnie. Aspekt ten nie pozostaje bez wpływu na organizm człowieka, ponieważ zarówno uczucie chłodu, jak i przegrzanie, to warunki znacząco obniżające jakość snu i spowalniające szybkość zasypiania. Warto zatem przygotować się do nadchodzących miesięcy letnich i zadbać o efektywność wypoczynku nocnego. Piżama damska dostosowana do upalnych nocy powinna być wykonana z odpowiedniego typu materiału, który pozwoli skórze oddychać.

Z tego powodu należy przede wszystkim unikać produktów syntetycznych – piżamy damskie wykonane z poliestrów, elastanów oraz wiskozy bardzo często skutkują przegrzaniem organizmu, a nieprzepuszczalna warstwa staje się przy tym barierą niemożliwą do sforsowania dla wilgoci. Znacznie lepszym wyborem na czas letnich nocy będą materiały naturalne, takie jak jedwab i bawełna, które gwarantują najważniejsze cechy, czyli przewiewność i uczucie przyjemnego otulenia.

Czym się kierować przy wyborze piżamy damskiej na lato?

Kluczem do przygotowania się do nadchodzących nocnych upałów jest wybór piżamy, w której składzie znajdzie się jedwab, len lub bawełna. Warto jednak pamiętać o tym, że wykorzystane przy produkcji konkretnej piżamy tkaniny z tej kategorii nie powinny stanowić mniej, niż 90 procent całego składu. Naturalne włókna stanowią bowiem nie tylko w pełni przepuszczalną warstwę, ale mają też za zadanie przylegać do ciała podczas snu.

To właśnie ten aspekt jest bardzo często przyczyną problemów w zasypianiem – upalne noce sprawiają, że chcemy pozbywać się dodatkowych powłok przylegających do ciała, jednak brak uczucia otulenia często uniemożliwia skuteczne zaśnięcie. Z tego powodu naturalna piżama damska dwuczęściowa może okazać się znacznie lepszą opcją na lato, niż zwykły T-shirt lub bielizna. Ciało człowieka jest przyzwyczajone do kontaktu skóry z materiałami, dlatego również latem okrycie się piżamą z przewagą włókien naturalnych pozwoli w niektórych sytuacjach całkowicie zrezygnować z cienkich kołder.

Piżama damska – długi rękaw czy krótki?

Najlepszym sposobem na wybór idealnej damskiej piżamy na lato jest dostosowanie produktu do indywidualnych preferencji. Krótkie rękawy wydają się być najbardziej optymalną opcją na czas miesięcy z wysokimi temperaturami, jednak również i pozostałe typy koszul nocnych mogą sprawdzić się w swojej roli. Wiele bowiem zależy od samego kroju, jaki posiada konkretna piżama damska – krótki rękaw jest najczęściej spotykany w przypadku efektownych, przylegających do ciała produktów, natomiast dłuższe rękawy będą zaletą w oversize’owych koszulach i sukienkach nocnych. To właśnie dzięki nim możliwe jest całkowite zrezygnowanie z dodatkowego okrycia, a tym samym pozbycie się najczęstszego problemu podczas letnich nocy – uczucia gorąca przeplatanego chłodem w momentach, w których decydujemy się na zrzucenie z siebie koca.

Możliwości jest zatem wiele, a preferowana temperatura komfortu cieplnego decyduje o cechach produktu, który w konkretnym przypadku będzie najlepszym wyborem. Nie ulega jednak wątpliwości, że bawełniane shorty, jedwabne kombinezony i satynowe koszulki są gwarancją cech, które kobiety oczekują od piżam zakładanych na czas najcieplejszych miesięcy w roku. Krój i kolorystyka będą z kolei zależne całkowicie od indywidualnych upodobań, a wyważenie finalnego efektu pomiędzy stylową prezencją a komfortem noszenia powinno być priorytetem dla każdej przedstawicielki płci pięknej. Noce mogą stanowić idealne warunki do relaksu i odpoczynku, jednak będzie to możliwe wyłącznie wtedy, gdy w wybranej przez siebie piżamie będziesz czuć się dobrze. Poczucie własnego komfortu jest bowiem najważniejsze, a pierwszym krokiem do tego będzie damska piżama, którą pokochasz zakładać!

Materiał sponsorowany.

Dodaj komentarz