obuwie handmade

Czym jest obuwie handmade i dlaczego warto je mieć?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Po zachwycie masową produkcją obuwia, która co prawda jest praktyczna, ale dedykowana tak dużej ilości konsumentów, że trudno w niej odszukać indywidualność, swój powrót notuje obuwie handmade będące synonimem klasy i gustu. Do niedawna utożsamiane zazwyczaj z wysokim i — dla większości klientów — potężnym kosztem, dziś zachęcają do zakupu swoją doskonałością w zdecydowanie niższej cenie.


Obuwie handmade w dobrej cenie

Buty handmade łączą w sobie wszystko, co najlepsze. Znajdziemy w nich wysokogatunkowy materiał, perfekcyjne wykonanie w najdrobniejszych szczegółach, a także indywidualne dopasowanie do stopy. Dla tych atutów warto się skusić i zainwestować w personalizowaną parę butów, które mogą zostać wykonane zgodnie z naszą wizją i wedle naszego życzenia.

Wśród zachwytów nad tą opcją pojawia się pytanie o cenę – w końcu za oryginalność trzeba dodatkowo zapłacić. Buty ręcznie szyte kojarzone są z rodziną królewską, gwiazdami wielkiego ekranu, politykami. W powszechnym rozumieniu uważane są za drogie, a więc dedykowane wyłącznie zamożnym. Tymczasem możemy skorzystać z tego luksusu płacąc porównywalną stawkę do butów światowych marek, ale szytych dla większej ilości odbiorów. Wystarczy zajrzeć do ofert takich producentów jak Loft37, w których możemy poczuć się jak jedna z wcześniej wspomnianych już gwiazd.
Szukając ideału, który nie zrujnuje naszego portfela warto postawić na rodzime produkty, które w zestawieniu z zagranicznymi, seryjnymi produkcjami są niebywale konkurencyjne.


Dlaczego handmade jest idealne?

Z pewnością każdy choć raz kupił buty, które po pierwszym użyciu miał ochotę wyrzucić. Co gorsza, nawet w najlepszych markach znajdują się takie pary obuwia, które dość szybko pokazują swoje defekty. Buty Loft37 to rodzima produkcja gwarantująca, że żaden element obuwia nie jest przypadkowy.

Buty handmade to perfekcyjne dopasowanie do stopy gwarantujące komfort noszenia nawet przez wiele godzin. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że tego rodzaju buty to całkowita indywidualność. Mamy więc wpływ nie tylko na użyty materiał, ale i wykończenie. Nie musimy już marzyć o idealnym modelu – sami możemy go stworzyć!


Sztuka polskich szewców

Wróćmy do sprawy, która dla wielu jest najistotniejsza, a więc do kosztów. Jedna para perfekcyjnie uszytych butów to wyższy koszt od modeli pochodzących z sieciówek, ale warto dodać, że to tylko pozory.

Masowa produkcja to zdecydowanie niższa jakość. To z kolei sprawia, że w cenie otrzymujemy produkt, którego żywotność nie będzie dla nas korzystna. Buty handmade – niezależnie od tego, czy wykonane według indywidualnego projektu czy pochodzące z konkretnej kolekcji – posłużą nam zdecydowanie dłużej.

Poza tym oczywistym aspektem należy zwrócić uwagę na fakt, że jeśli decydujemy się na polską pracownię tj. buty Loft37 automatycznie zyskujemy lepszą cenę, którą śmiało możemy porównać do obuwia z wyższej półki, ale pochodzącego z masowej produkcji. Światowe trendy, nietuzinkowe wzornictwo, bogactwo najlepszych materiałów i możliwość personalizowania obuwia – czy można chcieć więcej? Buty Loft37 to jedne z niewielu na polskim rynku, które są prawdziwym oceanem możliwości praktycznie na każdą kieszeń.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *