kosz prezentowy z alkoholem

Kosz okolicznościowy – idealna forma prezentu na Dzień Babci i Dziadka

Artykuł zaktualizowany 20 listopada 2023

W większości rodzin to właśnie dziadkowie mają znaczący udział w wychowaniu młodego pokolenia. Fakt, że każdy z nas wyrósł obecnie na dojrzałą i odpowiedzialną osobę, jest w dużej mierze ich zasługą. Obchodzony co roku Dzień Babci i Dziadka to świetna okazja, by wyrazić swoje podziękowania i szacunek w kierunku tych nieco starszych już członków naszej rodziny.

Dla nich istotny jest przede wszystkim gest w postaci miłego słowa. Dziadkowie nie będą oczekiwać od nas drogich prezentów i hucznych imprez– mimo to warto zatroszczyć się o stworzenie upominku, który wyrazi nasze uczucia pochodzące z głębi serca. Najlepiej odbieraną przez osoby starsze formą prezentu jest kosz okolicznościowy. Warto zrobić go samemu i umieścić wewnątrz wszystko to, z czego naszym zdaniem najbardziej ucieszą się dziadkowie.

Co umieścić w koszu prezentowym dla dziadków?

Dzień Babci i Dziadka przypada kolejno na 21 i 22 stycznia. Mając szczęście posiadania obu tych członków rodziny, warto zrobić im wspólny prezent. Pudełko lub kosz prezentowy z zamieszczonymi wewnątrz upominkami, z pewnością wywoła uśmiech na twarzy naszych bliskich. Wcześniej jednak należy poważnie zastanowić się nad zawartością takiego kosza. Pomimo, iż nasi dziadkowie nie mają zazwyczaj dużych wymagań, to warto oszczędzić sobie podarunków, których zwyczajnie wręczać nie przystoi.

Najczęstszym wyborem dla Babci i Dziadka są kosze prezentowe z alkoholem. Dwójce starszych osób nie podarujemy raczej wódki czy whisky. Warto w takim koszu umieścić typ alkoholu, który najbardziej lubią nasi dziadkowie – likier bądź nalewkę.

Sama butelka alkoholu wyglądałaby w koszu okolicznościowym bardzo ubogo. Najlepiej dodać do niej jakieś słodycze, kawę, herbatę oraz przetwory. Popularne ostatnimi czasy stało się wręczanie spersonalizowanych kubków. Taka forma prezentu sprawi, że dziadkowie popijając swój ulubiony napój w ciągu dnia, zawsze będą myśleć o wnukach.

koszyk prezentowy z alkoholem

Jak zrobić kosz prezentowy?

Raczej mało kto posiada zdolności ręcznego zaplatania kosza wiklinowego. Lepiej oszczędzić sobie wykonywania tej czynności, a sam kosz nabyć gotowy w sklepie. Wiele firm sprzedaje tego rodzaju akcesoria występujące w naprawdę rozmaitych formach. Aby uwydatnić nieco zawartość kosza, zaleca się zakup lub wykonanie specjalnych wypełniaczy. Należą do nich papierowe wycinki, bibuły lub znacznie bardziej naturalne gałązki drzew.

Tak wykonany kosz z pewnością spodoba się obdarowanym dziadkom. Niemniej, dla zupełnego udekorowania upominku należy ubrać całość w specjalną folię ozdobną i związać kolorową wstążką. Mamy w ten sposób pewność, że podczas transportu nic nie zdoła wysypać się z kosza, a sam prezent nie będzie przy wręczaniu ubrudzony. W kwestii kolorystyki prezentu dla dziadków – najlepiej skupiać się na bieli, złocie bądź imitacji ciemnego drewna. Jeśli nawet sam kosz finalnie nie wyjdzie tak, jak było to w planie, dziadkowie i tak docenią gest i w pełni ucieszą się z otrzymanego prezentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *