jaki hotel we wrocławiu

Mniej znane muzea we Wrocławiu – 4 miejsca, które warto odwiedzić w stolicy Dolnego Śląska

Artykuł zaktualizowany 29 sierpnia 2019


Hydropolis, Muzeum Narodowe, Muzeum Miejskie – o tych obiektach słyszał pewnie każdy, kto choć raz był na wycieczce we Wrocławiu lub chociaż interesował się atrakcjami na Dolnym Śląsku. Jednak poza tymi trzema najbardziej znanymi muzeami we Wrocławiu działa wiele innych – równie ciekawych – miejsc wystawowych. Zobacz, które z nich warto zobaczyć w trakcie kolejnej wizyty na Śląsku.


Stare Miasto i jego najbliższe okolice to regiony odwiedzane przez wielu polskich i zagranicznych turystów. Najczęściej jednak celem podróży są Panorama Racławicka, ratusz na Rynku, Muzeum Narodowe czy ogród zoologiczny wraz z jedynym w Polsce Afrykarium. W tych miejscach panuje zawsze duży ruch, a kolejki – nawet poza sezonem – ciągną się bez końca. Istnieją jednak we Wrocławiu miejsca spokojniejsze, gdzie każdy może bez przeszkód i długiego czekania obejrzeć wszystkie zbiory. Zobacz, jakie wrocławskie muzea trafiły na listę przygotowaną przez AccorHotels.


Muzeum Człowieka – Kuźnicza 35

Muzeum Człowieka działa w trakcie roku akademickiego w Katedrze Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego. Znajdziesz tam m.in. rekonstrukcję głowy egipskiej księżniczki, obrazy tomograficzne mumii oraz komputer do obliczania BMI. Urządzenie to potrafi również podać wskazówki dotyczące diety i sposobu poprawienia zdrowia oraz kondycji. Poza tymi atrakcjami zobaczysz w muzeum również szkielety małpiatek, małp wąskonosych, neandertalczyka oraz człowieka rozumnego. Dla grup zorganizowanych muzeum organizuje natomiast lekcje poświęcone  ewolucji człowieka, a także warsztaty z rozpoznawania płci i wieku na podstawie samego szkieletu.

Godziny otwarcia:

wtorek, czwartek: 11:00–17:30

środa: 11:00–18:00

Bilety:

normalny: 8 zł

ulgowy: 5 zł


Ten artykuł Ciebie zainteresuje – Tego trzeba spróbować we Francji


Muzeum Figur Woskowych i Bajkowych – Nowa 2

Muzeum Figur to idealne miejsce do spędzenia wolnego czasu. Odwiedzający, którzy przekraczają próg budynku, przenoszą się bowiem w zupełnie inne, magiczne miejsce – pełne postaci ze świata bajek i znanych filmów. Gości pozdrawiają tu m.in. Minionki, Shrek czy Papa Smerf. Dorosłym mogą natomiast spodobać się wyglądające niczym żywe postaci figury Lady Gagi, Jamesa Bonda, kapitana Jacka Sparrowa, a nawet Michaela Jacksona. Poza samym oglądaniem figur zarówno młodsi, jak i starsi odwiedzający mogą tu spróbować swoich sił w zespole muzycznym występującym na prawdziwej scenie, a także odwiedzić Gabinet Luster, gdzie wszystko jest pokazane w krzywym zwierciadle. Organizatorzy prowadzą również warsztaty lepienia małych figur woskowych, dzięki czemu każdy może wyjść z muzeum z własnoręcznie przygotowaną pamiątką.

Godziny otwarcia:

poniedziałek–czwartek: 9:00–18:00

piątek–niedziela: 10:00–20:00

Bilety:

normalny: 25 zł

ulgowy: 18 zł


Muzeum Pana Tadeusza – Rynek 6

Muzeum należące do Zakładu Narodowego im. Ossolińskich to prawdziwa atrakcja nie tylko dla miłośników twórczości Adama Mickiewicza oraz całej literatury romantyzmu, lecz także dla wszystkich zainteresowanych współczesną kulturą. Wystawy i prezentacje pokazują bowiem, że ówczesne, romantyczne wątki są obecne także w obecnych czasach. W muzeum jest umieszczony rękopis polskiej epopei narodowej, składający się z 48-kartowego zeszytu oraz czystopisu liczącego 91 kart. W innych salach poświęconych twórczości Mickiewicza można zapoznać się również z historycznym tłem ówczesnej epoki, zobaczyć, jak wyglądał salon romantyczny, odkryć szlachecką obyczajowość i panujące wtedy prawa, a także poznać wygląd dworków szlacheckich typowych dla tamtych czasów.

Godziny otwarcia:

wtorek–niedziela: 10:00–18:00

Bilety:

normalny: 12 zł

ulgowy: 6 zł


Muzeum Farmacji Uniwersytetu Medycznego

Muzeum Farmacji to kolejne miejsce, które działa dzięki inicjatywie uniwersyteckiej – tym razem jednak za sprawą Uniwersytetu Medycznego. Cała instytucja zajmuje się rozwojem wiedzy z zakresu zdrowia i leczenia, a także pokazuje, jak wyglądała medycyna na przełomie lat. Jedną z najciekawszych części muzeum jest piwnica, gdzie stoi zrekonstruowana pracownia alchemiczna z czasów średniowiecza. Znajduje się tu m.in. sprzęt do obróbki surowców wykorzystywany niegdyś do produkcji kremów oraz maści. Na parterze można zwiedzić natomiast salę ekspedycyjną inspirowaną apteką działającą przy Kurzym Targu. Górne piętro zajmują lekarstwa naturalne – soki, wyciągi, ekstrakty i nalewki. Przyjrzyj się im uważnie – jesteś w stanie zgadnąć, na co wpływały poszczególne medykamenty?

Godziny otwarcia:

wtorek, środa: 10:00–17:00

czwartek: 12:00–17:00

piątek: 10:00–15:00

Bilety:

wstęp wolny


Nocleg we Wrocławiu – jak znaleźć hotel blisko mniej znanych muzeów?

Muzea umieszczone na liście mniej znanych atrakcji znajdują się w pobliżu centralnych części miasta, w związku z tym w trakcie planowania podróży nie będziesz miał większych problemów, aby znaleźć idealny hotel. Wrocław jest dodatkowo miastem bardzo dobrze skomunikowanym – sieć uliczek, a także dobry układ komunikacji ułatwia szybkie przemieszczanie się po okolicach bez konieczności używania prywatnego samochodu.

Kiedy wybierasz hotel we Wrocławiu, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego odległość od interesujących Cię muzeów, lecz także na dostępną ofertę hotelową. Jeśli np. po całodniowym zwiedzaniu chciałbyś zrelaksować się również poza swoim pokojem, wybierz
Sofitel Wrocław Old Town
. W hotelu mieści się bowiem centrum wellness z jacuzzi oraz masażami. Możesz skorzystać też z usług centrum fitness i siłowni.


 

2 thoughts on “Mniej znane muzea we Wrocławiu – 4 miejsca, które warto odwiedzić w stolicy Dolnego Śląska

Dodaj komentarz