redukcja-cellulitu

Krem na cellulit – czy jest skuteczny?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Szukasz sposobu na cellulit? Sprawdź koniecznie nasz artykuł.

Cellulit to uciążliwy problem wielu kobiet.  Dlatego, wiele Pań decyduje się na walkę z złym wyglądem swojego ciała. Pierwszym bardzo popularnym etapem jest stosowanie kremu wygładzającego, mającego na celu redukcję cellulitu. Jednak do wyboru mamy naprawdę bardzo dużo kremów na cellulit o różnych właściwościach, sprawdź jaki krem najlepiej wybrać aby uporać się z problemem cellulitu.


Krem na cellulit – jakie składniki?

Jakie składniki powinien posiadać DOBRY krem na cellulit? Po pierwsze powinien składać się z naturalnych składników, które niepodrażniają skóry, a umożliwiają odpowiednie nawilżenie i regenerację uszkodzonego miejsca.  Do właściwości naturalnych składników kremów wygładzających możemy zaliczyć :

  • rozbijające komórki tłuszczowe – w walce z cellulitem bardzo ważna rzecz to właśnie eliminacja nadmiernej ilości lipidów. Jeśli nasze ciało posiada ich zbyt dużo powstają brzydkie i nieestetyczne grudki i zaskórniaki na ciele. Do ich pozbycia najlepsze są substancje, które wspomagają efekt lipolizy do nich możemy zaliczyć kofeinę czy ekstrakty z bylicy. Przy zakupie kremu na cellulit warto zwrócić uwagę na te składniki.
  • usuwające toksyny z skóry – toksyny, również mają negatywny wpływ na walkę z cellulitem ponieważ powodują one rozrastanie się lipidów w organizmie. Dlatego przy wyborze odpowiedniego kremu wygładzającego warto wybrać taki, który posiada takie składniki detoksujące jak:  sól morska, antyoksydanty, glinki + błoto.
  • wzmacniające regenerację i odpowiednie mikrokrążenie – bez składników wzmacniających mikrokrążenie nasz krem może być nieefektywny. Składniki wspierające regenerację i mikrokrążenie jak: ekstrakt z bluszczu czy kofeina poprawnie pomagają oczyścić organizm z toksyn poprzez szybszy przepływ krwi w organizmie.

Czego nie powinien zawierać krem wygładzający?

Istnieje dosyć długa lista składników, jakie powinno się unikać jeśli chodzi o kremy na cellulit. Do tej grupy zaliczamy:

silikony – bardzo częsty składnik stosowany w kosmetykach do wygładzania skóry. Mimo uczucia nawilżenia, skóra nie jest do końca nawilżona, złudny efekt powoduje blokowanie się porów i duża warstwa powoduje problemy z oddychaniem skóry. Warto, unikać tego składnika jeśli myślimy o skutecznym kremie na celulit.

parabeny – bez nich kosmetyki bardzo szybko by ulegały zniszczeniu i przeterminowaniu. Jednak wielu producentów dodaje ich zbyt dużo co negatywnie wpływa na skuteczność kremu na celullit. Warto, dodać że zbyt duża ilość parabenów może wchłonąć do organizmu powodując poważne uszczerbki na zdrowiu. Zdecydowanie nie polecamy ich w przypadku kremów wyszczuplających ani innych kosmetyków.

alkohol i sztuczne składniki – alkohol stosowany jest w 70% kosmetykach, jednak czy jest taki dobry? Po pierwsze alkohol drażni skórę a w większej ilości może nawet powodować podrażnienia. Dużo osób ma również uczulenie na kosmetyki zawierające alkohol.


Dla kogo krem na cellulit?

Krem na cellulit rekomendowany jest dla wszystkich tych, którzy posiadają cerę suchą, zniszczoną i problemy dermatologiczne. Krem na cellulit potrafi skutecznie złagodzić podrażnienia a z czasem też pomóc usunąć cellulit. Jednak warto pamiętać, że w przypadku profesjonalnej konsultacji i planu pozbycia się cellulitu warto udać się do lekarza specjalisty. Sam krem nie zastąpi kompleksowego leczenia cellulitu, ale może być jego dobrym uzupełnieniem.


 

Dodaj komentarz