Dlaczego warto zostać doradcą serwisowym w BMW?

Artykuł zaktualizowany 27 października 2022

Praca w salonie samochodowym to nie tylko stanowiska typowo sprzedażowe (specjalista ds. obsługi klienta) czy techniczne (mechanik, blacharz, lakiernik). Oprócz tego niezbędne są również stanowiska „pośrednie”, które stanowią swego rodzaju pomost między procesem sprzedaży oraz kwestiami technicznymi. W przypadku globalnego koncernu BMW, praca na tego typu stanowisku jest jak najbardziej możliwa, czego dowodem jest stanowisko doradcy serwisowego. Dlaczego warto zostać doradcą serwisowym w salonie BMW?

BMW praca – czym zajmuje się doradca serwisowy? Dlaczego warto zatrudnić się na tym stanowisku?

Doradca serwisowy (czasem określany także jako doradca serwisu) to pracownik, który wykonuje m.in. następujące zadania:

  • informowanie klienta w zakresie obsługi i naprawy pojazdów,
  • rozpatrywanie reklamacji oraz nadzór nad realizacją zleceń gwarancyjnych,
  • kontrola jakości pracy,
  • badanie potrzeb klientów.

W przypadku kariery w BMW można liczyć na wiele korzyści związanych z pracą na stanowisku doradcy serwisowego. Należy do nich między innymi stabilność zatrudnienia – jeśli wykażesz się odpowiednim zaangażowaniem, praca w BMW nie będzie jedynie chwilową przygodą. Wydaje się, że jest wręcz przeciwnie – jest to szansa na zatrudnienie długofalowe, a przy tym dobrze płatne, ponieważ odnoszący sukcesy pracownicy mogą liczyć na dobre warunki w zakresie wynagrodzenia (stała płaca zasadnicza oraz premie uznaniowe).

Kariera w BMW to rozwój pełen nauki. Dlaczego praca na stanowisku doradca serwisowy jest trudnym zadaniem?

Praca w salonie samochodowym na stanowisku stricte sprzedażowym nie jest łatwym zadaniem. Praca u Dealera samochodowego BMW oznacza wiele wyzwań właściwie każdego dnia. Doradca serwisowy musi stale wykazywać się zarówno bardzo dobrą wiedzą na temat motoryzacji, jak i dobrze rozwiniętymi kompetencjami interpersonalnymi.

Choć praca na stanowisku doradca serwisowy nie jest pracą typowo sprzedażową (trzeba jednak pamiętać, że doradca serwisu wciąż zajmuje się np. sprzedażą akcesoriów samochodowych), wciąż kontakt z klientem jest w niej ważnym aspektem. A zatem praca jako doradca serwisu potrafi być wymagająca, ale jednocześnie bardzo satysfakcjonująca. Co więcej, praca w motoryzacji, w stałym kontakcie z klientami, może okazać się dobrym sposobem na rozwijanie kariery zawodowej. Posiadanie rozwiniętych umiejętności miękkich może być powodem do awansu na wyższe stanowiska (również menadżerskie).

BMW Kariera – jak dołączyć do globalnego lidera?

Jeśli interesuje Cię dynamiczna, rozwojowa praca w motoryzacji, dobrym rozwiązaniem może być praca u Dealera samochodowego BMW. W tym celu należy odwiedzić stronę internetową BMW, aby zobaczyć, czy w danym momencie dostępna jest praca w salonie samochodowym. Jeśli tak, konieczne jest wypełnienie formularza oraz złożenie dokumentów rekrutacyjnych (CV, list motywacyjny). Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *