jak usunąć cellulit

Jakie są zabiegi które skutecznie usuną cellulit?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Cellulit to problem, z którym w obecnych czasach zmagają się nie tylko otyłe kobiety, ale również te szczupłe. Oprócz odpowiedniej diety oraz aktywności fizycznej do walki z cellulitem warto również zdecydować się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, dzięki którym można w bardzo skuteczny sposób zniwelować pomarańczową skórkę.

Obecnie gabinety medycyny estetycznej oferują szereg wielu bardzo skutecznych zabiegów, jednak na który warto się zdecydować? Poniżej kilka najciekawszych propozycji.

Jakie są zabiegi na cellulit, które mogą Ci pozbyć się problemu?


Lipoliza iniekcyjna

Zabieg ten polega nie tylko na usunięciu znienawidzonego cellulitu, ale również na wymodelowaniu sylwetki. Lekarz, który wykonuje lipolizę iniekcyjną podaje w wybrane miejsce na ciele (najczęściej w okolice ud i pośladków) zastrzyk ze specjalną substancją, która doprowadza do rozpuszczenia komórek tłuszczowych odpowiedzialnych za rozwój cellulitu. Sam zabieg trwa około 30 minut, jednak jeśli chodzi o efekty, to pojawiają się one stopniowo, ponieważ rozpuszczony tłuszcz ulega całkowitemu wydaleniu z organizmu po upływie kilku tygodni.


Liposukcja laserowa

Kolejnym dosyć popularnym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, dzięki któremu można w widoczny sposób zmniejszyć widoczność cellulitu jest liposukcja laserowa, która przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Na czym jednak polega ten zabieg? W trakcie jego trwania wiązka lasera doprowadza do upłynnienia tkanki tłuszczowej na problematycznej partii ciała, która następnie zostaje w naturalny sposób wydalona z organizmu. Efekty zabiegu widoczne są już po pierwszej wizycie, jednak aby były jak najlepsze, warto zdecydować się na przeprowadzenie serii c najmniej kilku zabiegów.


Mezoterapia igłowa

Dosyć skutecznym w działaniu zabiegiem walczącym z pomarańczową skórką jest mezoterapia igłowa, która polega na dostarczeniu w głąb skóry określonych substancji aktywnych, które wspomagają walkę ze znienawidzonym problemem. Cały zabieg odbywa się przy użyciu strzykawki wyposażonej w specjalną igłę lub też przy pomocy odpowiedniego urządzenia, dzięki któremu możliwe jest wykonanie niewielkich nakłuć. Poprzez wspomniane nakłucia w problematyczne miejsca zostają wprowadzone aktywne substancje takie jak np. l-karnityna lub kofeina, które znane są ze swoich właściwości wyszczuplających. Dzięki temu zabiegowi dochodzi do wyregulowania procesów metabolicznych, poprawienia mikrokrążenia oraz spalenia tkanki tłuszczowej co bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie widoczności pomarańczowej skórki.


Jonoforeza

Jonoforeza jest w pewnym sensie rodzajem mezoterapii, ponieważ podczas zabiegu wprowadza się pod skórę określone substancje aktywne, jednak przybierają one formę jonów, a oprócz tego do ich wprowadzenia w głąb skóry wykorzystuje się pole elektryczne. Dzięki temu zabiegowi oddziałuje się bezpośrednio na tkanki problematycznego obszaru, zmniejszając w widoczny sposób znienawidzony cellulit. Dzięki wprowadzeniu głęboko pod skórę substancji leczniczych dochodzi do dotlenienia tkankę oraz ich uelastycznienia, jednak najważniejsze jest to, iż dochodzi do poprawy ich napięcia, dzięki czemu cellulit znika niemal z powierzchni ciała.


Endermologia

Ostatnim bardzo skutecznym zabiegiem do walki z cellulitem, który z dnia na dzień zyskuje coraz bardziej na popularności jest endermologia, czyli tzw. podciśnieniowy masaż. Aby przeprowadzenie takiego zabiegu było w ogóle możliwe, konieczne jest założenie specjalnego kombinezonu, dzięki czemu urządzenie wykorzystywane podczas zabiegu nie ma w ogóle kontaktu ze skórą pacjentki. Wspomniane urządzenie wyposażone jest w specjalne wałki, które zasysając skórę, masują ją, pomagając tym samym rozbić tkankę tłuszczową odpowiedzialną za pojawianie się na skórze cellulitu. W trakcie trwania zabiegu endermologii na skórę oddziałuje bardzo duża siła, dzięki czemu tkanka tłuszczowa ulega bardzo szybkiemu spaleniu a ewentualne obrzęki i cellulit znikają w powierzchni ciała w mgnieniu oka.


 

Dodaj komentarz